ME, gr. B: Niemcy zwyciężają za trzy punkty i wygrywają grupę

Reprezentacja Niemiec w ostatnim pojedynku fazy grupowej rozegrała starcie z ekipą Słowacji. Pierwszy set nie sprawił Niemcom wielkich problemów i dosyć pewnie zapisali go na swoim koncie. W kolejnych partiach do gry powrócili przeciwnicy, lecz w końcówkach ponownie lepsi okazywali się reprezentanci Niemiec, dopisując do tabeli trzy punkty i zapewniając sobie bezpośredni awans do ćwierćfinału.

 

Pierwsza partia rozpoczęła się korzystniej dla reprezentacji Niemiec, którzy już po pierwszych akcjach objęli trzypunktowe prowadzenie (3:0). Słowacy odrobili stracy, łapiąc kontakt z przeciwnikiem. Siatkarze z Niemiec odrobili jednak swoje prowadzenie, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej (8:5). W dalszej części inauguracyjnej odsłony ekipa z Niemiec powiększała swój dorobek punktowy, choć przeciwnicy nie tracili z nimi kontaktu. Na drugim czasie technicznym w dalszym ciągu prowadziła reprezentacja Niemiec (16:13). Po powrocie na boisko na prowadzeniu utrzymywali się zawodnicy z Niemiec, jednak Słowacy walczyli o odrobienie strat. Ostatecznie Niemcy nie pozwolili sobie odebrać prowadzenia, zapisując  pierwszą odsłonę na swoją korzyść (25:18).

 

Drugi set został zainaugurowany wymianą uderzeń między zespołami. Niemcy osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (4:2),  a następnie powiększali swój dorobek punktowy. Na pierwszej przerwie technicznej dwupunktowe prowadzenie obejmowali Niemcy (8:6). Po powrocie na plac gry między zespołami trwała wyrównana walka, a kibice mogli oglądać emocjonujący fragment gry. Niemcy osiągnęli trzypunktowe prowadzenie (12:9), lecz Słowacy nie składali broni. Na drugim czasie technicznym minimalne prowadzenie osiągnęli siatkarze z Niemiec (16:15). Po powrocie na boisko kibice w dalszym ciągu mogli obserwować wyrównany fragment gry, w którym nie brakowało emocji. Ostatecznie więcej koncentracji w końcówce zachowali Niemcy (26:24).

 

Trzeci set został zainaugurowany wymiana uderzeń między zespołami. Kibice już od pierwszych piłek mogli obserwować zaciętą walkę, w której nie brakowało efektownych akcji. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadzili Niemcy (8:7). Po wznowieniu gry zespoły nie zwalniały tempa, tocząc ze sobą zaciętą walkę punkt za punkt. Jeszcze przed drugim czasem technicznym Niemcy osiągnęli dwupunktową przewagę (14:12), a następnie prowadzili na obowiązkowej pauzie w grze (16:13). W dalszej części tej partii Niemcy powiększali swoją przewagę, wykorzystując nieuwagę przeciwników. Ostatecznie ze zwycięstwa mogli się cieszyć siatkarze niemieckiej drużyny (25:23)

 

Słowacja – Niemcy 0:3 (18:25, 24:26, 23:25)

 

Składy drużyn:

 

Słowacja: Emanuel Kohut, Peter Ondrovic, Peter Mlynarcik, Matej Patak, Peter Chrtiansky, Juraj Zatko, Matej Kubs (libero) oraz Daniel Koncal, Michal Petras, Marcel Lux,

 

Niemcy: Christian Fromm, Denys Kaliberda, Michael Andrei, Marcus Bohme, Lukas Kampa, Simon Hirsch, Julian Zenger (libero) oraz Mortiz Karlitzek, Jam Zimmerman, Tobias Krick, Ruben Schott

 

Źródło: Informacja własna