Finał WT w Hamburgu: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak powalczą o brąz

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w półfinale turnieju, który odbywa się w Hamburgu zmierzyli się z amerykańskim duetem Dalhausser/Lucena. Spotkanie to zakończyło się dwusetowym zwycięstwem reprezentantów Stanów Zjednoczonych, którzy zagrają w finale ostatniej imprezy tego sezonu. Polakom pozostała walka o trzecią lokatę. 

 

W premierową odsłonę spotkania nieco lepiej weszli reprezentanci Stanów Zjednoczonych, którzy po kilku akcjach osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (5:3). Polacy jednak zdobyli dwa kolejne punkty i doprowadzili do remisu (5:5). Gra punkt nie trwała długo, ponieważ biało-czerwoni objęli przewagę (10:8), którą utrzymali również na przerwie technicznej (12:9). Po czasie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nadal radzili sobie lepiej od rywali (17:15), ale w samej końcówce seta Amerykanie zdołali doprowadzić do remisu (17:17) i zachowali więcej zimnej krwi, w konsekwencji czego wygrali pierwszą partię 21:19.

 

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęła para Dalhausser/Lucena, która już na początku osiągnęła czteropunktowe prowadzenie (6:2). Jeszcze przed przerwą techniczną Polacy zdołali odrobić część strat (9:10), ale na czasie lepsi byli reprezentanci Stanów Zjednoczonych (12:9). Po wznowieniu gry przewaga Amerykanów ponownie wzrosła do czterech „oczek” (14:10). W decydującą część odsłony duety wkraczały przy stanie 18:14 na korzyść zawodników ze Stanów Zjednoczonych, którzy ostatecznie wygrali tę partię 21, a cały mecz 2:0 i to oni powalczą o złoty medal.

 

Dalhausser/Lucena – Kantor/Łosiak 2:0 (21:19, 21:15)

 

 

 

Źródło: Informacja własna