Czas na Turcję. Nikola Jovović zagra w Arkasie Izmir

Serbski rozgrywający Nikola Jovović po zakończeniu rozgrywek 2016/2017 zdecydował się na rozwiązanie kontraktu z włoską Gi Group Monzą i poszukiwanie nowego pracodawcy. Okazało się to jednak trudniejsze niż początkowo zakładano i Serb ostatecznie zajmie miejsce swojego rodaka Aleksy Brdjovicia w tureckim Arkasie Izmir prowadzonym przez Glenna Hoaga. 

 

Kierunek – Turcja

 

Nikola Jovović profesjonalną karierę rozpoczął w 2007 roku, kiedy podpisał kontrakt z OK Vojvodiną Nowy Sad. Siatkarz występował w tym zespole przez cztery lata, a następnie zdecydował się na podjęcie nowego wyzwania. W sezonach 2011-2014 Serb grał w niemieckiej Bundeslidze, gdzie reprezentował barwy VfB Friedrichshafen. To właśnie w tym klubie kariera Nikoli Jovovicia nabrała tempa, a sam zawodnik dołożył do swojego konta kilka medali i tytułów. W 2012 roku Serb wywalczył Puchar i brązowy medal mistrzostw Niemiec. Rozgrywki 2013 VfB Friedrichshafen zakończyło drugim miejscem w Bundeslidze, a rok później drużyna serbskiego rozgrywającego powtórzyła wicemistrzostwo kraju i zdobyła Puchar Niemiec. Od sezonu 2014/2015 Nikola Jovović występował w Vero Volley Monzie, gdzie nie miał tak wielu okazji do świętowania sukcesów i nie powiększył swojego dorobku medalowego. Po zakończeniu rozgrywek 2016/2017 Serb postanowił zmienić otoczenie i poszukać nowego pracodawcy. Okazało się jednak, że nie będzie to tak łatwe zadanie, jak początkowo się wydawało. Spekulowano, że rozgrywający będzie występował w lidze irańskiej, ale kontrakt nie doszedł do skutku. Gdy wydawało się, że Nikola Jovović zostanie bez klubu, pojawiła się oferta z Arkasu Izmir, który poszukiwał zastępcy Aleksy Brdjovicia, o którego problemach pisaliśmy TUTAJ.

 

 

Zdobyć mistrzostwo

 

Arkas Izmir w nadchodzących rozgrywkach chce wywalczyć mistrzostwo kraju, którego nie udało się zdobyć w minionych rozgrywkach. Glenn Hoag, prowadzący drużynę, nie ma w zespole wielu wielkich gwiazd, ale jest w stanie wydobyć potencjał z każdego zawodnika. Oprócz Nikoli Jovovicia, który obecnie występuje w mistrzostwach Europy z reprezentacją Serbii, w Arkasie Izmir będzie grał również między innymi Christian Fromm.

 

 

 

Źródło: informacja własna