Finał WT w Hamburgu: Kantor/Łosiak z pierwszą wygraną

W Hamburgu rozpoczął się turniej finałowy cyklu World Tour w siatkówce plażowej. W tej prestiżowej imprezie biorą udział pary żeńskie i męskie, które są najwyżej sklasyfikowane w tegorocznym rankingu światowym. Polskę reprezentują Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy mają już na swoim koncie pierwszą wygraną.

 

Polacy w wyniku losowania trafili do grupy C, a ich rywalami na tym etapie rozgrywek będzie brazylijska para Alvaro Filho/Saymon oraz niemiecki duet Dollinger Erdmann.

 

Pierwszy pojedynek Piotr Kantor i Bartosz Łosiak stoczyli z Brazylijczykami. Kluczem do zwycięstw w tym starciu była trudna zagrywka reprezentantów Polski oraz skuteczny blok. Premierowa odsłona spotkania była bardzo zacięta, a o ostatecznym rezultacie zadecydować musiała gra na przewagi. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali biało-czerwoni, którzy pokonali rywali 22:20. Kolejny set nie był już tak emocjonujący. Reprezentanci Polski już na początku partii wypracowali sobie prowadzenie, które stopniowo powiększali. Ostatecznie odsłona ta zakończyła się wynikiem 21:16 na korzyść Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka, którzy zwyciężyli w całym meczu 2:0, zapisując na swoje konto pierwszą wygraną w turnieju.

 

Alvaro Filho/Saymon – Łosiak/Kantor 0:2 (20:22, 16:21)

 

 

 

Źródło: http://www.pzps.pl/informacja własna