Rusza Lotto Eurovolley Poland 2017

Szesnaście najlepszych drużyn Starego Kontynentu 24 sierpnia rozpocznie rywalizację o mistrzostwo Europy. Wciągu najbliższych dni będziemy śledzić poczynania poszczególnych reprezentacji. Polacy zmagania podczas tego turnieju zainaugurują meczem z Serbami, który odbędzie się 24 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Na początek faza grupowa

 

Szesnaście drużyn, biorących udział w mistrzostwach Europy, zostało podzielonych na cztery grupy składające się z czterech zespołów. Gospodarzami tych meczów będą Szczecin, Warszawa, Gdańsk, Katowice i Kraków.

 

W grupie A, która będzie rywalizować w gdańskiej Ergo Arenie znaleźli się Serbowie, Polacy, Finowie i Estończycy. Pierwsze spotkanie rozpocznie się w czwartek o godzinie 17.30 i zostanie rozegrane pomiędzy Finlandią a Estonią. Tego samego dnia o 20.30 na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzą się reprezentacje Polski i Serbii, a mecz poprzedzi ceremonia otwarcia mistrzostw Europy. Piątek jest dniem wolnym od zmagań, a w sobotę kibiców czekają starcia Serbów z Estończykami oraz Polaków z Finami. W niedzielę zespoły będą odpoczywać, a w poniedziałek odbędą się ostatnie zmagania fazy grupowej pomiędzy Finlandią a Serbią, a rywalizację w Gdańsku zakończy starcie Polaków z Estonią.

 

Grupa B swoje mecze będzie rozgrywała w Szczecinie, gdzie do rywalizacji staną Włosi, Słowacy, Czesi i Niemcy. Pierwsze spotkanie zaplanowano na godzinę 17.30 w piątek, a walka toczyć się będzie pomiędzy Słowacją i Czechami, a o 20.30 rozpocznie się mecz Włochów z Niemcami. Sobota dla tych zespołów jest dniem odpoczynku, a w niedzielę kibiców czekają starcia Włochów i Słowaków oraz Niemców i Czechów. W poniedziałek reprezentacja Słowacji zmierzy się z Niemcami, a zmagania grupowe zakończy pojedynek Włochów z kadrą Czech.

 

Kraków będzie gościł zespoły grupy C, czyli Bułgarów, Rosjan, Słoweńców i Hiszpanów. Zmagania w Tauron Arenie rozpoczną się w czwartek meczem Bułgaria – Rosja, a następnie Słowenia – Hiszpania. W piątek drużyny mają dzień przerwy, natomiast w sobotę kibice oglądać będą mecze Rosjan ze Słoweńcami i Bułgarów z Hiszpanami. Zmagania grupowe zakończą się w poniedziałek spotkaniami pomiędzy Słowenią i Bułgarią, a ostatni mecz zagrają ze sobą Hiszpania i Rosjanie.

 

Katowicki Spodek gościł będzie grupę D, składającą się z Francuzów, Belgów, Holendrów i Turków. Rywalizacja rozpocznie się w piątek meczami reprezentacji Holandii i Turcji, a następnie Belgii i Francji. Sobota jest dniem odpoczynku, a w niedzielę do walki staną Belgowie i Turcy oraz Francuzi i Holendrzy. Ostatniego dnia fazy grupowej zmierzą się ze sobą kadry Holandii i Belgii, a rywalizację zakończą Francuzi i Turcy.

 

W wtorek (29 sierpnia) reprezentacje mają jednodniową przerwę. Na środę zaplanowano cztery mecze barażowe, po dwa w Katowicach (grupy B i D) i Krakowie (grupy A i C). Czwartek będzie dniem rozgrywania ćwierćfinałów, a piątek odpoczynku. W sobotę i niedzielę zaplanowano półfinały i finały rozgrywane w krakowskiej Tauron Arenie.

 

 

Plan transmisji fazy grupowej Lotto Eurovolley Poland 2017:

 

Gr. A (Warszawa, Gdańsk)
24 sierpnia, godz. 17:30 Finlandia – Estonia (Transmisja: Polsat Sport News)
24 sierpnia, godz. 20:30 Polska – Serbia (Transmisja: Polsat, Polsat Sport)
26 sierpnia, godz. 17:30 Serbia – Estonia (Transmisja: Polsat Sport News)
26 sierpnia, godz. 20:30 Polska – Finlandia (Transmisja: Polsat, Polsat Sport)
28 sierpnia, godz. 17:30 Finlandia – Serbia (Transmisja: Polsat Sport News)
28 sierpnia, godz. 20:30 Polska – Estonia (Transmisja: Polsat, Polsat Sport)

 

Gr. B (Szczecin)
25 sierpnia, godz. 17:30 Słowacja – Czechy (Transmisja: Polsat Sport Extra)
25 sierpnia, godz. 20:30 Niemcy – Włochy (Transmisja: Polsat Sport Extra)
27 sierpnia, godz. 17:30 Włochy – Słowacja (Transmisja: Polsat Sport)
27 sierpnia, godz. 20:30 Niemcy – Czechy (Transmisja: Polsat Sport)
28 sierpnia, godz. 17:30 Słowacja – Niemcy (Transmisja: Polsat Sport Fight)
28 sierpnia, godz. 20:30 Czechy – Włochy (Transmisja: Polsat Sport News)

 

Gr. C (Kraków)
24 sierpnia, godz. 17:30 Bułgaria – Rosja (Transmisja: Polsat Sport Extra)
24 sierpnia, godz. 20:30 Słowenia – Hiszpania (Transmisja: Polsat Sport Extra)
26 sierpnia, godz. 17:30 Rosja – Słowenia (Transmisja: Polsat Sport Extra)
26 sierpnia, godz. 20:30 Bułgaria – Hiszpania (Transmisja: Polsat Sport Extra)
28 sierpnia, godz. 17:30 Słowenia – Bułgaria (Transmisja: Super Polsat)
28 sierpnia, godz. 20:30 Hiszpania – Rosja (Transmisja: Super Polsat)

 

Gr. D (Katowice)
25 sierpnia, godz. 17:30 Holandia – Turcja (Transmisja: Polsat Sport)
25 sierpnia, godz. 20:30 Belgia – Francja (Transmisja: Polsat Sport)
27 sierpnia, godz. 17:30 Belgia – Turcja (Transmisja: Polsat Sport Extra)
27 sierpnia, godz. 20:30 Francja – Holandia (Transmisja: Polsat Sport Extra)
28 sierpnia, godz. 17:30 Holandia – Belgia (Transmisja: Polsat Sport Extra)
28 sierpnia, godz. 20:30 Turcja – Francja (Transmisja: Polsat Sport Extra)

 

 

Faza grupowa zostanie rozegrana w dniach 24-28 sierpnia. W środę 30 sierpnia drużyny z drugich i trzecich miejsc w grupach będą rywalizowały w barażach o awans do ćwierćfinałów. Cztery mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane dzień później – 31 sierpnia. W półfinałach oraz meczach o medale najlepsze drużyny turnieju zagrają w Krakowie, odpowiednio 2 i 3 września. Szczegółowe informacje dotyczące planu transmisji fazy pucharowej Lotto Eurovolley Poland 2017 Polsat Sport poda wkrótce.

 

 

 

Źródło: Informacja własna