Plamen Konstantinov zdecydował. Sokolov w składzie kadry

Reprezentacja Bułgarii w mistrzostwach Europy chce zaprezentować się zdecydowanie lepiej niż w Lidze Światowej, gdzie nie dostała się do Final Six. Po serii meczów sparingowych, zakończonych czterema zwycięstwami, Plamen Konstantinov dokonał ostatecznego wyboru składu kadry, w której znalazł się również Tsvetan Sokolov, borykający się z problemami z kolanem. 

 

Koniec przygotowań

 

Reprezentacja Bułgarii wcześnie rozpoczęła przygotowania do mistrzostw Europy, by wypracować jak najwyższą formę. Bułgarzy nie zakwalifikowali się do Final Six tegorocznej Ligi Światowej, co zostało potraktowane jako niezadowalający wynik. Atmosfera panująca wokół bułgarskiej kadry jednak nie ułatwia budowania mocnej drużyny, która liczyłaby się w walce o medale największych imprez. Szkoleniowiec Plamen Konstantinov musiał również borykać się z problemami zdrowotnymi, z jakimi borykała się część zawodników. Po Lidze Światowej pogłębiła się kontuzja kolana lidera kadry, Tsvetana Sokolova, który kilkanaście dni odpoczywał i długo nie było wiadomo, czy zdąży wyzdrowieć i osiągnąć wysoką formę przed mistrzostwami Europy. W ramach przygotowań do turnieju Bułgarzy rozegrali sześć meczów sparingowych, które miały pomóc im w eliminacji błędów. Na początku zgrupowania podopieczni trenera Plamena Konstantinova zmierzyli się z Turkami i Irańczykami, tym pierwszym ulegając po pięciosetowym meczu. Następnie Bułgarzy wrócili do treningów na swoich obiektach, by zmierzyć się z Belgami. Obydwa te spotkania zakończyły się zwycięstwem gospodarzy, a Konstantinov miał możliwość sprawdzenia wszystkich zawodników w różnych ustawieniach. Ostatnie mecze testowe Bułgarzy zagrali z Lokomotivem Nowosybirsk, również pokonując rywali. Po tych pojedynkach Plamen Konstantinov dokonał ostatecznego wyboru i podał nazwiska czternastu zawodników, którzy we wtorek przylecą do Polski.

 

 

Lider bułgarskiej kadry, Tsvetan Sokolov w ostatnich tygodniach zmagał się z problemami zdrowotnymi, ale po kilku dniach odpoczynku wrócił do treningów, a Plamen Konstantinov zdecydował się zabrać go na mistrzostwa Europy. W składzie znalazło się również miejsce dla przyjmującego PGE Skry Bełchatów, Nikolay’a Pencheva.

 

 

14-osobowy skład reprezentacji Bułgarii na mistrzostwa Europy:

Rozgrywający: Georgi Bratoev, Georgi Seganov

Atakujący: Tsvetan Sokolov, Velizar Chernokozhev

Przyjmujący: Todor Alexiev, Todor Skrimov, Nikolay Penchev, Rozalin Penchev

Środkowi: Teodor Todorov, Nikolay Nikolov, Victor Yosifov, Svetoslav Gotsev

Libero: Teodor Salparov, Vladislav Ivanov

 

 

 

Źródło: volleyball.bg/sportal.bg/informacja własna