Nikola Grbić dokonał selekcji. Ivović nie zagra na mistrzostwach Europy

Szkoleniowiec reprezentacji Serbii, Nikola Grbić, wybrał czternastoosobowy skład na zbliżające się mistrzostwa Europy. Wśród powołanych zawodników znalazło się miejsce dla siatkarza PGE Skry Bełchatów, Srećko Lisinaca. Serbowie rywalizację na polskim turnieju rozpoczną meczem z Polakami na Stadionie Narodowym.

 

Kontuzja niszczy marzenia

 

Jednym z filarów reprezentacji Serbii już od kilku sezonów jest były przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów, Marko Ivović. Tak było również w tym roku podczas Ligi Światowej, gdzie siatkarz często brał ciężar gry na swoje barki i odwracał losy końcówek swoimi zagrywkami. Podczas przygotowań do mistrzostw Europy Serbowie rozgrywali mecze sparingowe, w których Ivović najczęściej wychodził w podstawowym składzie. Nie inaczej było również podczas starcia ze Słoweńcami, lecz ten pojedynek nie zakończył się dla niego dobrze. Marko Ivović po upadku został zniesiony z boiska przez kolegów i udał się na badania do szpitala. Jak informował lekarz kadry nie od razu było wiadomo, jak poważny jest to uraz, ponieważ obraz zasłaniała opuchlizna. Okazało się jednak, że kontuzja kostki wyklucz Marko Ivovicia z udziału w tegorocznych mistrzostwach Europy, gdzie Serbowie chcą zdobyć złoty medal.

 

Zobaczcie jak wyglądały sparingi Serbów ze Słoweńcami

 

 

Apetyty są duże 

 

Serbowie nie ukrywali swojego rozczarowania po Lidze Światowej, gdzie nie zakwalifikowali się do ścisłej walki o medale Final Six. Podopieczni Nikoli Grbicia przystąpili więc do przygotowań do mistrzostw Europy w pełni skoncentrowani i z nową motywacją. „Wszyscy jesteśmy już dość dojrzałymi zawodnikami i razem zrozumieliśmy, co musimy robić i w którym kierunku iść, i na pewno gramy dużo lepiej niż przed dwoma laty. W końcu jesteśmy starsi i bardziej doświadczeni. Mam nadzieję, że nie będziemy już powtarzać tych błędów, które popełnialiśmy do tej pory, bo naprawdę dobrze pracujemy od początku zgrupowania. Myślę, że jesteśmy zgrani ze sobą i wszyscy już czekamy na początek mistrzostw. Oczekiwania są jak przed każdym innym turniejem, w granicach normy. Może jedyne, co będzie inne, wyjątkowe, to fakt, że zagramy na stadionie piłkarskim, który jest ogromny i dość trudno jest znaleźć jakieś punkty odniesienia w tak dużej hali, bo nawet podrzucanie piłki do zagrywki nie jest takie samo jak w hali siatkarskiej. Można łatwo zgubić koncentrację, ale my pewnie będziemy trenować też w jakiejś dużej hali lub nawet na zewnątrz, byśmy mogli się przyzwyczaić do takich warunków. Jeżeli będziemy od początku wygrywać, droga do strefy medalowej będzie łatwiejsza. Jeśli przegramy, w ćwierćfinale czekać będą groźni rywale, to wiemy. Ale nie chcemy teraz myśleć o tym, jak będzie wyglądała ta nasza droga na mistrzostwach, chodzi nam tylko o naszą dobrą grę. Wtedy będziemy gotowi na mecz z każdym przeciwnikiem” – zapowiada Srećko Lisinac.

 

 

Skład reprezentacji Serbii na mistrzostwa Europy:

Rozgrywający: Nikola Jovović, Maksim Buculjević

Atakujący: Aleksandar Atanasijević, Dražen Luburić

Środkowi: Marko Podraščanin, Dragan Stanković, Srećko Lisinac, Aleksandar Okolić

Przyjmujący: Uroš Kovačević, Milan Katić, Nemanja Petrić, Goran Škundrić

Libero: Nikola Rosić, Neven Majstorović

 

 

Serbowie w fazie grupowej mistrzostw Europy zmierzą się z Polakami. Mecz ten odbędzie się 24 sierpnia na Stadionie Narodowym, później zagrają z Finami oraz Estończykami.

 

 

 

Źródło: http://www.ossrb.org/skra.pl/opracowanie własne