MŚ kadetów: Czarna seria trwa. Japończycy skuteczniejsi od Polaków

Reprezentacja Polski po dwóch porażkach w fazie grupowej rozegrała dziś mecz z kadrą Japonii. Japończycy już w pierwszym secie narzucili swój rytm gry, zwyciężając dosyć pewnie. W drugiej partii do gry powrócili biało-czerwoni, jednak ostatecznie więcej koncentracji w końcówkach zachowali siatkarze z Japonii, zwyciężając po czterech setach. To już trzecia porażka Polaków.

 

Pierwszy set trzeciego pojedynku biało-czerwonych rozpoczął się pod dyktando Japończyków. Siatkarze z Azji od razu narzucili swój rytm gry, prowadząc na obu przerwach technicznych (16:11). Japończycy nie wypuścili swojego prowadzenia z rąk, zapisując tę odsłonę na swoją korzyść (25:19).

 

Druga partia została zainaugurowana wymianą uderzeń po obu stronach siatki. Zespoły od początku nawiązały ze sobą walkę. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną biało-czerwoni osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (7:5). Japończycy odrobili straty i ponownie kibice mogli obserwować emocjonujący fragment gry. Siatkarze z Japonii wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie (11:8), lecz Polacy nie składali broni, walcząc o odrobienie strat. Po kilku akcjach zdołali doprowadzić do remisu, a następnie wyszli na przewagę (14:13) i to oni prowadzili także na drugim czasie technicznym (16:13). W decydującym fragmencie seta podopieczni trenera Macieja Zendeła utrzymywali swoją przewagę. Japończycy złapali kontakt z przeciwnikiem (21:22) i to oni rozstrzygnęli na swoją korzyść tę partię (25:23).

 

Trzecia partia ponownie rozpoczęła się wyrównaną walką między drużynami. Zespoły nawiązały ze sobą grę punkt za punkt już od pierwszych piłek. Japończycy osiągnęli dwupunktową przewagę (6:4), a następnie prowadzili na drugim czasie technicznym (8:4). Po powrocie na boisko Japończycy utrzymywali swoją przewagę, choć biało-czerwoni próbowali odrobić straty. Biało-czerwoni zdołali odrobić straty i to oni prowadzili na drugiej przerwie technicznej (16:15). W decydującej fazie trzeciej odsłony Polacy utrzymywali swoją przewagę i to oni mogli cieszyć się z wygranej w tym secie (25:21).

 

Czwarta partia ponownie została zainaugurowana wyrównaną walką. Japończycy osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (4:2), jednak Polacy odrobili straty i to oni minimalnie prowadzili na pierwszej przerwie technicznej. W dalszej części czwartej odsłony Japończycy odrobili stracone punkty, osiągając prowadzenie. Na drugim czasie technicznym trzypunktową przewagę osiągnęła reprezentacja Japonii (16:13). W decydującej fazie tej partii Japończycy nie wypuszczali z rąk swojej przewagi i w rezultacie to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tym secie (25:20).

 

Polska – Japonia 1:3 (19:25, 23:25, 25:21, 20:25)

 

Składy drużyn:

 

Polska: Wiktor Rajsner, Szymon Jezierski, Sebastian Adamczyk, Remigiusz Kapica, Bartosz Firszt, Filip Grygiel, Kamil Szymura (libero) oraz Patryk Czyrnianski, Artur Slugocki, Bartosz Michalak, Rafał Prokopczuk,

 

Japonia: Kento Miyaura, Shunshuke Nakamura, Hirohito Kasgimura, Mahiro Saeki, Shunichiro Sato, Tatsunori Otsuka, Kenta Ichikawa (libero) oraz Itaru Tashiro, Yosuke Nakahama,

 

Źródło: Informacja własna