Mecz o Superpuchar Polski odbędzie się 23 września w Bełchatowie

PGE Skra Bełchatów (wicemistrz Polski sezonu 2016/17, finalista Pucharu Polski) 23 września zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski 2016/17) w meczu o Superpuchar w piłce siatkowej mężczyzn 2017. Emocjonująco zapowiadające się spotkanie zostanie rozegrane w bełchatowskiej hali Energia.

 

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A., wspólnie z PGE Skrą Bełchatów, będą gospodarzami Superpucharu Polski. Mecz dwóch najlepszych ekip minionego sezonu PlusLigi będzie przedsmakiem tego, co czeka kibiców w rozgrywkach 2017/18. „Superpuchar to zawsze okazja do walki o pierwsze trofeum w sezonie, a także pierwsza poważna próba sił” – mówi prezes PLPS S.A. Wojciech Czayka i dodaje:  „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy organizować ten mecz wspólnie z klubem z Bełchatowa. PGE Skra jest dwukrotnym zdobywcą Superpucharu, a ZAKSA dopiero czeka na pierwsze takie trofeum w historii klubu. Czeka nas na pewno wspaniałe widowisko, które rozegrane zostanie na zaledwie tydzień przed startem sezonu ligowego. Będziemy zatem mieli pokaz siły i jakości naszych najmocniejszych drużyn”.

 

Prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki cieszy się, że dojdzie do starcia o Superpuchar. „To bardzo dobra informacja dla wszystkich, że ponownie zostanie zorganizowany mecz o Superpuchar. Jako dwukrotny zdobywca tego trofeum wiemy jak taki sukces wpływa na pozytywne nastroje w drużynie i daje jeszcze większą motywację do walki o trofea w sezonie. Cieszymy się, że nasz Klub będzie współorganizatorem tego wydarzenia. Mając doświadczenie organizacyjne na arenie międzynarodowej i krajowej, z pewnością przygotujemy siatkarskie święto” – podkreśla prezes, a kapitan PGE Skry i MVP pierwszego meczu o Superpuchar w 2012 roku, Mariusz Wlazły dodaje: „W swojej kolekcji mamy już takie trofeum, zdobyliśmy je zresztą dwukrotnie. Cieszymy się, że po trzech latach będziemy mogli powalczyć o kolejne. Postaramy się udanie zainaugurować nowy sezon”.

 

Przypomnijmy, że w 2012 roku w spotkaniu rozegranym w Częstochowie bełchatowianie pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:0 (25:21, 25:23, 25:19). Po raz drugi żółto-czarni rywalizowali w meczu o Superpuchar dwa lata później w Poznaniu. PGE Skra, jako mistrz Polski, zmierzyła się w nim ze zdobywcą Pucharu Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Bełchatowianie wygrali 3:1 (26:24, 25:22, 20:25, 27:25). W tym roku obie ekipy ponownie staną naprzeciw siebie.

 

„Dla takich drużyn, jak my i PGE Skra nie powinno mieć znaczenia, w której hali czy w którym mieście rozgrywany jest dany mecz, bowiem w każdych warunkach powinniśmy dostarczyć naszym kibicom sporych emocji” – mówi prezes ZAKSY Sebastian Świderski i dodaje:  „Po ostatnim bardzo udanym dla nas sezonie chcielibyśmy kolejny zacząć równie udanie, tym bardziej że Superpuchar nigdy jeszcze nie trafił do Kędzierzyna-Koźla. Bardzo byśmy chcieli go tym razem przywieźć”.

 

Mecz będzie pokazywany na żywo w sobotę 23 września na sportowych antenach Polsatu.

 

Organizacja meczu o Superpuchar Polski wpłynęła na zmianę terminu VII Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców PGE Skry Bełchatów. Wydarzenie zaplanowane na 30 września i 1 października 2017 roku odbędzie się tydzień wcześniej, tj. 23 i 24 września, a pojedynek pomiędzy PGE Skrą  a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle będzie jednym z punktów programu pierwszego dnia tego wydarzenia.

 

 

 

Źródło: http://www.skra.pl