ME Jurmala: Półfinał nie dla Grzegorza Fijałka i Michała Bryla

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl udanie przebrnęli przez drugą rundę i awansowali do ćwierćfinału. Na tym etapie rozgrywek biało-czerwoni zmierzyli się z parą Samoilovs/Smedins, która wcześniej wyeliminowała Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. Mecz ten zakończył się zwycięstwem reprezentantów Łotwy, którzy pokonali Polaków 2:0. 

 

Początek premierowej odsłony rozpoczął się od wyrównanej gry, a na tablicy wyników co chwilę widniał remis (3:3, 5:5). Jako pierwsi dwa „oczka” przewagi osiągnęli Łotysze (7:5), którzy na przerwie technicznej prowadzili 12:9. Po czasie gospodarze zwiększyli dystans do pięciu punktów (15:10). Grzegorz Fijałek i Michał Bryl nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych rywali, do których tracili sześć „oczek” (12:18). Ostatecznie set ten zakończył się wynikiem 21:14 na korzyść pary Samoilovs/Smedins.

 

Również kolejna partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt, ale tym razem jako pierwsi dwa „oczka” przewagi uzyskali Polacy (6:4). Na obowiązkową pauzę w grze zespoły zeszły jednak przy wyniku korzystnym dla łotewskiego duetu (11:10). Po czasie kolejny punkt na swoje konto zapisali Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins (12:10). Biało-czerwoni zdołali jednak doprowadzić do remisu (13:13) i od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. W samej końcówce Łotysze ponownie odskoczyli reprezentantom Polski (18:16). Aż do ostatniej piłki gospodarze utrzymali przewagę, wygrywając tego seta 21:17 i cały mecz 2:0. Dzięki zwycięstwu łotewscy zawodnicy uzyskali awans do półfinału.

 

 

Fijałek/Prudel – Samoilovs/Smedins 0:2 (14:21, 17:21)

 

 

 

Źródło: Informacja własna