ME Jurmala: Wszystkie pary grają dalej

Cztery polskie męskie pary plażowe biorą udział w mistrzostwach Europy rozgrywanych w Jurmali. Pierwszego dnia zwycięstwa do swojego konta dopisały wszystkie duety, a dzisiaj jeszcze potwierdziły swoją dobrą dyspozycję. W kolejnym etapie turnieju na Łotwie wezmą więc udział wszystkie polskie pary: Prudel/Kujawiak, Kantor/Łosiak, Szałankiewicz/Rudol i Bryl/Fijałek.

 

Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak w ostatnim meczu fazy grupowej zmierzyli się z włoskim duetem Nicolai/Lupo. Reprezentanci Polski wcześniej wygrali dwa spotkania, ale w trzecim musieli uznać wyższość rywali z Włoch. W premierowej odsłonie gracze z Italii pewnie prowadzili grę i dość wysoko wygrali nad polską parą. W drugim secie biało-czerwoni walczyli z przeciwnikami jak równy z równym, ale w ostatnich akcjach mocniejsi byli zawodnicy z Włoch. Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak zapewnili sobie jednak awans do kolejnej rundy mistrzostw Europy.

 

Nicolai/Lupo – Prudel/Kujawiak 2:0 (21:15, 21:19)

 

 

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w ostatnim starciu grupowym nie mieli problemów z pokonaniem pary gospodarzy. W premierowej odsłonie reprezentanci Polski nie mieli problemów z zapewnieniem sobie zaliczki i utrzymaniem jej do ostatniej akcji, co dało im wygraną. W drugiej partii biało-czerwoni spisali się jeszcze lepiej, szybko wychodząc na prowadzenie i nie zwalniając tempa do samego końca, zapewnili sobie zwycięstwo w całym meczu i awans do kolejnej rundy.

 

Kantor/Łosiak – Regza/Plavins 2:0 (21:17, 21:13)

 

 

Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol w ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy zmierzyli się z duetem Piippo/Nurminen. Spotkanie zakończyło się po dwóch setach zwycięstwem biało-czerwonych. W premierowej odsłonie reprezentanci Polski kontrolowali grę i bez większych problemów utrzymali prowadzenie nad rywalami. Druga partia była już zdecydowanie bardziej wyrównana, a jej losy ważyły się do samego końca. W ostatnich akcjach to Polacy utrzymali koncentrację i zapewnili sobie zwycięstwo, a zarazem awans do kolejnej rundy.

 

Rudol/Szałankiewicz – Piippo/Nurminen 2:0 (21:16, 23:21)

 

 

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek w ostatnim grupowym starciu zagrali z duetem Kunert/Dressler i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy. Reprezentanci Polski zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie okazali się zdecydowanie mocniejsi od swoich rywali. Polacy już w pierwszych akcjach zapewnili sobie zaliczkę, a następnie ją powiększali i dzięki temu odnieśli pewne zwycięstwo.

 

Fijałek/Bryl – Kunert/Dressler 2:0 (21:15, 21:11)

 

 

 

Źródło: informacja własna