Zwycięstwo w sparingach w cieniu kontuzji. Bogachev wykluczony z mistrzostw Europy

Reprezentacje Niemiec i Finlandii na ostatniej prostej przygotowań do mistrzostw Europy rozegrały ze sobą dwa mecze sparingowe, które miały dać trenerom informację  o tym, co należy jeszcze poprawić. W obydwu spotkaniach mocniejsi byli podopieczni Andrei Gianiego, którzy zakończyli je wynikiem 3:1. Nie obyło się jednak bez kontuzji.

W pierwszym spotkaniu w czterech setach lepsza okazała się reprezentacja Niemiec, która pozwoliła rywalom na wygranie tylko w drugiej partii. W niemieckim zespole najwięcej punktów zdobył Georgy Grozer – 19, a tylko o jeden mniej na swoim koncie miał Christian Fromm. Szkoleniowiec Niemców postanowił w tym spotkaniu sprawdzić swoich podstawowych zawodników. największą różnicę między drużynami było widać w ataku, co też miało wpływ na wynik i ostateczne zwycięstwo Niemców. „Spotkanie było interesujące, graliśmy dużo w bloku i obronie. Drugi set był słaby, popełniliśmy za dużo błędów w zagrywce i ataku. Później zdecydowanie się poprawiliśmy” – mówi szkoleniowiec Andrea Giani. Podobnego zdania jest Lukas Kampa, który cieszy się, że udało się wpleść nowe elementy do gry zespołu.

Niemcy – Finlandia 3:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:14)

Również w drugim spotkaniu reprezentacja Niemiec pewnie pokonała Finów, ulegając im tylko w pierwszym secie. Po stronie gospodarzy najlepszymi zawodnikami byli Simon Hirsch, który zdobył 23 punkty oraz Christian Fromm z dorobkiem szesnastu „oczek”. Podopieczni trenera Andrei Gianiego zdecydowanie lepiej prezentowali się w ataku, gdzie zanotowali 60% skuteczności. Największą różnicę między drużynami widać było w polu serwisowym, gdzie Niemcy mieli cztery asy. „Zrobiłem kilka zmian, żeby przetestować i zobaczyć innych zawodników. Zagrali dobrze i jestem zadowolony z tych dwóch meczów” – mówił szkoleniowiec Andrea Giani.

Niemcy – Finlandia 3:1 (22:25, 25:20, 25:21, 25:21)

Podczas meczów sparingowych z Finlandią nie obyło się jednak bez przykrych wydarzeń. Kontuzji kostki nabawił się młody Egor Bogachev, a teraz jest już pewne, że uraz wykluczy go z mistrzostw Europy. Dla siatkarza miał to być pierwszy turniej w barwach reprezentacji Niemiec, ale kontuzja wymusiła na nim trzy tygodnie przerwy od treningów. „Kontuzja jest dla mnie bardzo bolesna. Pracowałem ciężko nad swoją formą i wynikami, to miał być mój pierwszy duży turniej. Teraz jednak już wiem, że nie zagram w mistrzostwach Europy i to jest bardzo przykre” – mówi Egor Bogachev. Wiadomo również, że z powodu kontuzji nie zagra również Moritz Reichert. Szkoleniowiec reprezentacji Niemiec postanowił powołać do kadry Linusa Webera i Ivana Batanova, ale nie jest jeszcze pewne, że ci zawodnicy wystąpią na polskim turnieju.