Milan Katić wraca z wypożyczenia. PGE Skra Bełchatów zamknęła skład

Milan Katić kontrakt z PGE Skrą Bełchatów podpisał już w 2015 roku, ale od tamtego czasu był wypożyczany do innych klubów, w których nabierał doświadczenia. Teraz jednak serbski przyjmujący otrzymał szansę od włodarzy bełchatowskiego zespołu i w nadchodzących rozgrywkach będzie walczył w szeregach PGE Skry. 

 

Spore ogranie 

 

Milan Katić kontrakt z PGE Skrą Bełchatów podpisał przed rozgrywkami 2015/2016, dołączając do zespołu razem ze swoim rodakiem Mihajlo Stankoviciem. Od razu po zakontraktowaniu postanowiono, że pierwszy z Serbów zostanie wypożyczony do Galatasaray Stambuł. Katić spędził w Turcji rok, regularnie występując na boisku i rozwijając swoje umiejętności. Po tym czasie Serb wrócił do Polski, gdzie trenował w Bełchatowie, a po tym, jak okazało się, że Stanković przechodzi do innego zespołu wydawało się, że Katić zostanie w PGE Skrze na sezon 2016/2017. Włodarze bełchatowskiego klubu postanowili jednak nadal ogrywać zawodnika, tym razem w PlusLidze, a ich wybór padł na Łuczniczkę Bydgoszcz. Podczas minionych rozgrywek serbski przyjmujący wystąpił w 103 setach, zdobywając w nich 257 punktów dla swojego zespołu. Milan Katić dobrze prezentował się również w polu serwisowym, gdzie punktował 26 razy oraz w bloku, zdobywając tym elementem 29 „oczek”. Teraz serbski przyjmujący będzie występował w PGE Skrze Bełchatów, która w nadchodzącym sezonie chce walczyć o mistrzostwo Polski.

 

 

Zmian nie brakuje 

 

W PGE Skrze Bełchatów przed sezonem 2017/2018 będzie dużo zmian personalnych. Z zespołem pożegnali się Bartosz Kurek, Artur Szalpuk oraz Michał Winiarski, którzy odpowiadali w zespole za przyjęcie. Pierwsi dwaj znaleźli już nowe kluby, a Winiarski będzie pełnił nową funkcję, o czym pisaliśmy TUTAJ. Umowę przedłużył za to Nikolay Penchev, który zostanie w Bełchatowie na kolejny rok, podobnie jak Bartosz Bednorz, a nowym graczem jest Milad Ebadipour. W drużynie nie zobaczymy również Jurija Gladyra i Mariusza Marcyniaka, do drużyny dołączył za to Patryk Czarnowski, a umowę przedłużył Karol Kłos. Zmiana nastąpiła także na pozycji rozgrywającego, z klubem bowiem pożegnał się Nicolas Uriarte, a w jego miejsce zakontraktowano Grzegorza Łomacza. Zmiennikiem Mariusza Wlazłego w nadchodzącym sezonie ma być Szymon Romać. Zmian nie będzie za to na pozycji libero, gdzie pozostają Robert Milczarek oraz Kacper Piechocki. Po dołączeniu Milana Katicia, PGE Skra Bełchatów ma już zamknięty skład na sezon 2017/2018.

 

 

 

Źródło: informacja własna, skra.pl