Znamy skład Polaków na Mistrzostwa Świata w Bahrajnie

Trener Maciej Zendeł podał skład reprezentacji Polski kadetów na Mistrzostwa Świata U-19, które w dniach 18-27 sierpnia rozegrane zostaną w Bahrajnie. W poniedziałek ekipa spotka się w Warszawie i 15 sierpnia rano odleci via Frankfurt nad Menem do Bahrajnu. W fazie grupowej mistrzostw świata biało-czerwoni zagrają kolejno z Brazylią, Kubą, Japonią i Francją.

 

Dwunastka wybrańców

 

Początkową fazę przygotowań do Mistrzostw Świata polscy kadeci spędzili w Bełchatowie. Później biało-czerwoni wzięli udział  w XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy i na tym turnieju zajęli siódme miejsce. W Győr liczyło się przede wszystkim zgranie i to, aby młodzi zawodnicy prezentowali się dobrze, wynik był sprawą drugorzędną. Nie mniej jednak reprezentanci Polski na Węgrzech zdołali wywalczyć siódmą lokatę, po tym jak pokonali w trzech setach gospodarzy. Ostatnie dni zawodnicy spędzili w Krośnie, gdzie odbyło się ostatnie zgrupowanie przed turniejem w Bahrajnie.

 

Polacy na Mistrzostwach Świata zagrają w grupie B. Swój udział w zawodach zainaugurują starciem z Brazylijczykami 19 sierpnia o godzinie 14.00 czasu polskiego. Kolejnym rywalem biało-czerwonych będzie Kuba (20 sierpnia, godz. 12.00). 21 sierpnia polscy zawodnicy zagrają z Japończykami, a na zakończenie fazy grupowej reprezentanci Polski zmierzą się z Francuzami. „Rywale są z najwyższej półki. Mamy w grupie mistrzów Azji i strefy NORCECA oraz wicemistrza Ameryki Południowej. Francja w ostatnim Festiwalu Młodzieży Europy zajęła drugie miejsce” – zaznacza Maciej Zendeł.

 

Polacy na Mistrzostwach Świata wystąpią w takim samym składzie jak podczas XIV Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

 

 

Skład Polaków na mistrzostwa świata kadetów:

Rozgrywający: Szymon Jezierski, Rafał Prokopczuk

Atakujący: Filip Grygiel, Remigiusz Kapica

Przyjmujący: Patryk Czyrniański, Bartosz Firszt, Artur Sługocki, Jędrzej Zaguła

Środkowi: Sebastian Adamczyk, Bartosz Michalak, Wiktor Rajsner

Libero: Kamil Szymura

 

 

 

Źródło: www.pzps.pl