Mistrzostwa Europy tuż tuż. Ngapeth wróci do składu?

Reprezentacja Francji dopiero kilkanaście dni temu rozpoczęła przygotowania do mistrzostw Europy, a w ostatni weekend wzięła udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, gdzie zajęła drugie miejsce. Francuzi w Krakowie zagrali bez Earvina Ngapetha, który zmaga się z kontuzją i na razie nie bierze udziału w przygotowaniach razem z zespołem. 

 

Mimo osłabienia, nadal mocni

 

Reprezentacja Francji jest dopiero na początku przygotowań do mistrzostw Europy, po Lidze Światowej dostała bowiem ponad dwa tygodnie wolnego przed powrotem do treningów. W ostatni weekend podopieczni trenera Laurenta Tillie wzięli udział w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, kończąc go na drugim miejscu, przegrywając tylko z reprezentacją Kanady. Do Krakowa nie przyjechał jednak Earvin Ngapeth, uważany za największą gwiazdę francuskiej kadry, który podczas Ligi Światowej zmagał się z kontuzją. Nie był to jednak koniec problemów zdrowotnych przyjmującego, który ponownie jest wykluczony z treningów z kadrą. „Jest to problematyczne, mimo że informacje zwrotne były uspokajające. Kiedy kontuzja związana jest z plecami, należy szczególnie uważać, bo jeżeli zrobimy coś za szybko, możemy obawiać się przepukliny lub czegoś jeszcze poważniejszego. Earvin musi na siebie uważać, ale nie może całkiem przestać trenować. Jego nieobecność jest niekorzystna dla zespołu, który nie może trenować w takim ustawieniu, w jakim grałby podczas turnieju, ale także dla niego, ponieważ nie może zostać w rytmie” – mówi o sytuacji Earvina Ngapetha szkoleniowiec Laurent Tillie.

 

Zobacz zdjęcia z Memoriału Wagnera

 

 

Ngapeth to nie wszystko

 

Francuzi praktycznie bez pomocy Earvina Ngapetha wygrali Ligę Światową, ponieważ przyjmujący w fazie grupowej odpoczywał, a podczas Final Six nie był pierwszą opcją w taktyce zespołu. Również podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Francji poradziła sobie bez tego zawodnika, którego zastąpili Trevor Clevenot, Thibault Rossard i Julien Lyneel. „Teraz musimy popracować nad szybkością reakcji, szybkością i dynamiką. Mamy jeszcze kilka dni, żeby być w pełni gotowymi” – mówi Laurent Tillie. Reprezentacja Francji dopiero w czwartek zacznie intensywne przygotowania do mistrzostw Europy, które będą rozgrywane w Polsce.

 

 

 

Źródło: lequipe.fr/opracowanie własne