Koniec milczenia. Jastrzębski Węgiel wydał komunikat w sprawie Tillie

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Gordon Perrin i Kevin Tillie mimo ważnych kontraktów z plusligowymi klubami mogą się zagrać w Polsce. Obaj siatkarze dostali lukratywne oferty z Chin i najbliższy sezon zamierzają spędzić właśnie tam. Dzisiaj Jastrzębski Węgiel, który do tej pory milczał na temat tych spekulacji, wydał oświadczenie w tej sprawie.

 

Spekulacji i zawirowań ciąg dalszy

 

Zarówno Kevin Tillie i John Gordon Perrin mają tego samego menagera – Georgesa Matijasevicia. Obaj siatkarze podczas okienka transferowego związali się umowami z polskimi klubami. Jednak później, mimo obowiązujących kontraktów, zdecydowali się na zmianę klubu. Początkowo mówiło się tylko o zmianie klubu przez Kanadyjczyka, jednak w ostatnich dniach zrobiło się głośno także w sprawie francuskiego gracza. Obaj siatkarze mają ważne kontrakty z klubami z PlusLigi, ale mimo to chcą zagrać w lidze chińskiej. Jastrzębski Węgiel, do tej pory, nie udzielił oficjalnego komunikatu w tej sprawie, aż do dziś.

 

Zobacz, co wcześniej pisaliśmy na ten temat

 

W oficjalnym oświadczeniu klubu możemy przeczytać, że Kevin Tillie nie zamierza zagrać w Jastrzębskim Węglu. Klub jednocześnie wezwał zawodnika do stawienia się na treningu, gdy ten zakończy sezon reprezentacyjny. Podobny problem ma Asseco Resovia Rzeszów, która już podjęła pewne kroki, by rozwiązać tę sprawę. Poniżej prezentujemy treść całego oświadczenia:

 

„Niniejszym podajemy, że zawodnik Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. Pan  Kevin Tillie poinformował nas, że w najbliższym sezonie 2017/2018 zamierza grać w lidze chińskiej, pomimo wiążącego go kontraktu z naszym klubem.

 

Zawodnika poinformowaliśmy o konieczności wywiązania się z kontraktu i wezwaliśmy go do udziału w treningach naszej drużyny, po zakończeniu jego udziału w zgrupowaniu i grze w kadrze narodowej Francji.

 

Jednocześnie wystąpiliśmy do PZPS z wnioskiem o podjęcie w FIVB interwencji w tej sprawie, jak i wyeliminowania podobnych sytuacji w przyszłości, zwłaszcza, że nasz przypadek nie jest odosobniony w PlusLidze. Tego rodzaju praktyka doprowadzić może docelowo do znacznego obniżenia poziomu sportowego rozgrywek PlusLigi i lekceważącego traktowania klubów przez zawodników.

 

Zaznaczamy, że menadżer zawodnika podjął działania w kierunku polubownego załatwienia tej sprawy, ale w żaden sposób ich nie skonkretyzował do chwili obecnej. Takie postępowanie zawodnika, jak i jego menadżera jest nieetyczne i nieprofesjonalne. Zaznaczamy, że nieobecność Kevina Tillie nie zakłóca programu przygotowań drużyny do sezonu, który przebiega zgodnie z założonym planem.

 

Sprawę zawodnika Kevina Tillie traktujemy jako otwartą i na bieżąco informować będziemy Państwa o dalszym jej przebiegu.

 

Prezes Zarządu”

 

Źródło: http://www.jastrzebskiwegiel.pl /opracowanie własne

 

</p>
<p><br/>

</p>
<p>„Niniejszym podajemy, że zawodnik Klubu Sportowego Jastrzębski
Węgiel S.A. Pan&nbsp; Kevin Tillie poinformował nas, że w
najbliższym sezonie 2017/2018 zamierza grać w lidze chińskiej,
pomimo wiążącego go kontraktu z naszym klubem.</p>
<p><a name=”more-3690″></a>Zawodnika poinformowaliśmy o konieczności
wywiązania się z kontraktu i wezwaliśmy go do udziału w
treningach naszej drużyny, po zakończeniu jego udziału w
zgrupowaniu i grze w kadrze narodowej Francji.</p>
<p>Jednocześnie wystąpiliśmy do PZPS z wnioskiem o podjęcie w
FIVB interwencji w tej sprawie, jak i wyeliminowania podobnych
sytuacji w przyszłości, zwłaszcza, że nasz przypadek nie jest
odosobniony w PlusLidze. Tego rodzaju praktyka doprowadzić może
docelowo do znacznego obniżenia poziomu sportowego rozgrywek
PlusLigi i lekceważącego traktowania klubów przez zawodników.</p>
<p>Zaznaczamy, że menadżer zawodnika podjął działania w kierunku
polubownego załatwienia tej sprawy, ale w żaden sposób ich nie
skonkretyzował do chwili obecnej. Takie postępowanie zawodnika, jak
i jego menadżera jest nieetyczne i nieprofesjonalne. Zaznaczamy, że
nieobecność Kevina Tillie nie zakłóca programu przygotowań
drużyny do sezonu, który przebiega zgodnie z założonym planem.</p>
<p>Sprawę zawodnika Kevina Tillie traktujemy jako otwartą i na
bieżąco informować będziemy Państwa o dalszym jej przebiegu.</p>
<p>Prezes Zarząd”</p>