PGE Skra Bełchatów gotowa do rozpoczęcia przygotowań

Niektóre zespoły PlusLigi już rozpoczęły przygotowania do nadchodzącego sezonu, a inne dopiero je rozpoczną. We wtorek do szlifowania formy przed kolejnymi wyzwaniami w nowej edycji rozgrywek ligowych powrócą siatkarze wicemistrza Polski, PGE Skry Bełchatów. W Bełchatowie pojawiają się kolejni członkowie drużyny.

 

Stali bywalcy i nowe twarze

 

Przed nowym sztabem szkoleniowym stoją wysokie cele. Ważna będzie obrona wicemistrzostwa Polski, a nawet poprawienie wyniku z poprzedniego sezonu. Roberto Piazza, nowy szkoleniowiec bełchatowian, będzie miał u swojego boku Michała Winiarskiego, którego dużym atutem jest znajomość klubu oraz większości zawodników. Przypomnijmy, że mistrz świata z 2014 roku po zakończeniu kariery sportowej zadebiutuje w roli drugiego trenera. „Ma bardzo dobrego nauczyciela. Włoch jest doświadczonym trenerem i słynie z bardzo dobrego warsztatu, więc Michał będzie miał się od kogo uczyć. Uważam, że sam także przekaże chłopakom wiele cennych wskazówek, ponieważ pracował z wieloma bardzo dobrymi szkoleniowcami” – ocenia Konrad Piechocki, prezes PGE Skry Bełchatów.

 

 

Trzeba się poznać

 

Oprócz włoskiego szkoleniowca po raz pierwszy w barwach wicemistrza Polski wystąpią także: Patryk Czarnowski, Szymon Romać i Serb Aleksandar Nadeljković. Konrad Piechocki nie ukrywa zatem, że ze względu na zmiany, które zaszły w zespole, okres przygotowawczy będzie interesujący, gdyż zawodnicy i działacze będą musieli się poznać. Prezes wyraża jednak nadzieję na pozytywne zbudowanie atmosfery.

 

 

Przygotowanie i chęć to pracy to podstawa

 

Siatkarze PGE Skry Bełchatów w pierwszym tygodniu pracy odbędą osiem jednostek treningowych. Po jednym treningu sztab szkoleniowy przewidział na wtorek i czwartek, zaś po dwa na środę, piątek i sobotę. Ponadto na początek zawodnicy przejdą badania lekarskie, które są konieczne do prawidłowego wszczęcia ćwiczeń i mają za zadanie przygotować ich do ciężkiej pracy przed sezonem. Już miesiąc wcześniej Wojciech Janas, trener przygotowania fizycznego, przekazał siatkarzom indywidualne programy.

 

Siatkarze są gotowi, aby zainaugurować przygotowania do nadchodzącego sezonu. Na rozpoczęcie współpracy z nowym sztabem szkoleniowym czeka również Wojciech Kaźmierczak, statystyk bełchatowian. „Dla mnie będzie to kolejne wyzwanie, ponieważ słyszałem, że trener Piazza kładzie duży nacisk na przygotowanie taktyczne zespołu. Wiem, że spędza sporo czasu na analizie video i skrupulatnie wyciąga wnioski ze szczegółowych liczb. Czekam na nowe doświadczenia” – mówi z entuzjazmem.

 

 

 

Źródło: http://www.skra.pl / opracowanie własne