Perrin i Tillie opuszczą PlusLigę? Trener jastrzębian milczy, rzeszowianie zapowiadają walkę

Od kilku tygodni nie milkną spekulacje dotyczące przyszłości Johna Gordona Perrina w Asseco Resovii Rzeszów, pojawiły się bowiem pogłoski, że Kanadyjczyk podczas Final Six Ligi Światowej podpisał kontrakt w lidze chińskiej. Teraz prawdopodobne jest, że w PlusLidze nie zobaczymy również Kevina Tillie, związanego z Jastrzębskim Węglem. 

 

Asseco Resovia będzie walczyć 

 

John Gordon Perrin w ostatnich dniach kwietnia zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Asseco Resovią Rzeszów, w której występował w minionych rozgrywkach. Kanadyjski przyjmujący długo zwlekał z podjęciem decyzji, tłumacząc to chęcią posiadania pewności co do nazwiska trenera i planowanym składzie, który miał gwarantować wysoki potencjał zespołu. Ostatecznie Kanadyjczyk podpisał z rzeszowianami kontrakt na następny sezon, o czym pisaliśmy TUTAJ, i zajął się przygotowaniami do Ligi Światowej. To właśnie podczas turnieju finałowego tych rozgrywek w Kurytybie miało dojść do dość kontrowersyjnej sytuacji, czyli podpisania przez Perrina kontraktu w lidze chińskiej. Jak do tej pory menadżer zawodnika nie skomentował tych pogłosek, ale włodarze Asseco Resovii Rzeszów potwierdzają, że Kanadyjczyk chce odejść do innego klubu. „Perrin podpisał z nami kontrakt w kwietniu. Jest naszym zawodnikiem, w umowie nie ma klauzuli o możliwości wykupienia. Menadżer zawodnika poinformował nas o tym, że Perrin chce grać w innym klubie. Jednak oznaczałoby to podpisanie drugiej umowy, a w tym przypadku będziemy wszczynać stosowne  roszczenia prawne” – mówi o sytuacji zawodnika Bartosz Górski. Prezes rzeszowskiego zespołu nie wyklucza również sytuacji, że Kanadyjczyk jednak odejdzie do ligi chińskiej: „W oczekiwaniu na rozwój sprawy wspólnie ze sztabem pracujemy nad alternatywnym rozwiązaniem, które pozwoli utrzymać poziom sportowy drużyny”. Włodarze Asseco Resovii nie zamierzają jednak łatwo poddawać się w walce o swoje prawa. „Podjęliśmy już stosowne działania na poziomie międzynarodowym, wspiera nas wiele federacji i klubów w Europie” – powiedział Bartosz Górski.

 

 

Nie tylko rzeszowianie mają problem?

 

Nie tylko John Gordon Perrin chce rozwiązać obowiązujący kontrakt, ale również drugi podopieczny Georgesa Matijasevicia, Kevin Tillie, który w tym sezonie związał się z Jastrzębskim Węglem. Francuski przyjmujący w minionych rozgrywkach zmagał się z kontuzją i dopiero wraca do formy, a w związku z limitami obcokrajowców w PlusLidze zdecydował się odejść z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Francuz podpisał umowę z Jastrzębskim Węglem, gdzie na przyjęciu miał rywalizować z Salvadorem Hidalgo Olivą, Jasonem DeRocco i Marcinem Ernastowiczem, ale najprawdopodobniej jego przeciwnikami o miejsce w składzie będą inny zawodnicy, w innym klubie. Kevin Tillie najprawdopodobniej bowiem przeniesie się do ligi chińskiej. Włodarze ani sztab Jastrzębskiego Węgla na razie odmawiają komentarza w tej sprawie.

 

 

 

Źródło: informacja własna/Asseco Resovia Rzeszów