Matchball tygodnia: „Piątki” są fajne, a zmiany potrzebne

Wiecie jak ten czas szybko leci? Jeszcze niedawno nie mogłam się doczekać kolejnych turniejów z udziałem polskich siatkarzy, a tymczasem już w tym tygodniu najważniejszy sprawdzian przed Mistrzostwami Europy. Ale na chwilę powrócimy do zeszłego tygodnia, bo też działo się wcale nie mało.

 

Duet na pięć

 

W minionym tygodniu zostały rozegrane Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej, w której Polska miała trzy pary przedstawicielskie: Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak, Grzegorz Fijałek i Michał Bryl oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Pierwsze dwa duety swoje zmagania w turnieju zakończyły na 17 miejscu, zaś para Kantor/Łosiak zajęła ostatecznie 5 lokatę, ulegając w ćwierćfinale austriackiej parze Doppler/Horst.

 

Zapoznaj się z wynikiem ostatniego pojedynku pary Kantor/Łosiak

 

Zmiany w stolicy

 

W minionym tygodniu siatkarze ONICO Warszawa postawili ostatnie szlify w składzie swojego zespołu. Szeregi warszawskiego klubu opuścił Waldemar Świrydowicz, jednak na jego miejsce został zakontraktowany Sebastian Warda, który miniony sezon spędził w barwach Aluronu Virtu Warta Zawiercie. Przypomnijmy, że ekipa z Zawiercia po meczach barażowych uzyskała awans do rozgrywek PlusLigi, jednak środkowy nie zdecydował się na pozostanie w śląskiej drużynie.

 

Zobacz, co pisaliśmy na temat odejścia z klubu Waldemara Świrydowicza i pozyskania Sebastiana Wardy

 

Ale to nie jedyna wiadomość, która w minionym tygodniu dotarła do nas ze stolicy. W sobotę władze klubu ONICO Warszawa poinformowały o zakończeniu kariery przez Pawła Mikołajczaka. Były atakujący warszawskiego zespołu nie rozstanie się jednak z klubem. Jego nowym wyzwaniem będzie teraz praca z młodzieżą. Coraz więcej siatkarzy po zakończeniu kariery czy nawet w trakcie jej trwania decyduje się na popularyzacje siatkówki wśród młodych ludzi. Pozostaje nam więc podziękować siatkarzowi za całą walkę w swojej karierze i życzyć wielu sukcesów w nowej roli.

 

Zobacz, co pisaliśmy na temat zakończenia kariery przez Pawła Mikołajczaka

 

Transferowe doniesienia

 

Informacja o kolejnym nowym zawodniku dotarła do nas z Jastrzębia-Zdroju. W minionym tygodniu władze Jastrzębskiego Węgla poinformowały o zakontraktowaniu drugiego rozgrywającego. W nadchodzącym sezonie rolę zmiennika dla Lukasa Kampy będzie pełnił siatkarz ze Szwecji Dardan Lushtaku. Czy Szwed ze swoim doświadczeniem spełni swoje zadanie, które stawia przed nim klub? Przekonamy się o tym już niebawem.

 

Zobacz, co pisaliśmy na temat pozyskania przez jastrzębian Dardana Lushtaku

 

Zmiany w Częstochowie

 

Po przegranej w barażach z ekipą Aluronu Virtu Warta Zawiercie drużyna AZS-u Częstochowa w przyszłym sezonie będzie występowała w pierwszej lidze siatkówki. Częstochowski klub długo nie mógł się pogodzić z przegraną, odwołując się od decyzji, jednak to nie dało rezultatów. Spadek z PlusLigi musiał zakończyć się jakąś radykalną zmianą i padło na zmianę trenera. Michała Bąkiewicza na stanowisku szkoleniowca częstochowian zastąpił Krzysztof Stelmach i to on w kolejnym sezonie będzie walczył ze swoimi podopiecznymi o zwycięstwo w pierwszej lidze rozgrywek.

 

Zobacz, co pisaliśmy o zmianie trenera w drużynie AZS-u Częstochowa

 

W tym tygodniu już kolejne zespoły rozpoczynają swoje przygotowania do sezonu, a równolegle wielkimi krokami zbliżają się dni tzw. prawdy. Już w piątek zobaczymy pierwsze rezultaty pracy naszej reprezentacji przed tym najważniejszym turniejem – Mistrzostwami Europy.

 

Do następnego 😉