Krzysztof Stelmach trenerem AZS-u Częstochowa

Odmieniony AZS Częstochowa od nadchodzących rozgrywek występował będzie w pierwszej lidze, gdzie ma się odbudować i w przyszłości wrócić na parkiety PlusLigi. Zmiany zaszły nie tylko w składzie zespołu, ale również na stanowisku szkoleniowca, z którym pożegnał się Michał Bąkiewicz, a jego miejsce zajął Krzysztof Stelmach.

 

Po trzech latach czas na zmianę 

 

Michał Bąkiewicz objął posadę szkoleniowca AZS-u Częstochowa w grudniu 2014 roku, zastępując Marka Kardosa, z którym władze klubu rozstały się w następstwie braku satysfakcjonujących wyników. Receptę na taką sytuację miał znaleźć Michał Bąkiewicz. Zadanie byłego siatkarza było proste – poprowadzić drużynę do jak najlepszych wyników. Przez trzy lata swojej współpracy z ekipą spod Jasnej Góry były przyjmujący nie odniósł spektakularnych sukcesów. W minionym sezonie drużyna Michała Bąkiewicza nie poprawiła jedenastego miejsca z rozgrywek 2015/2016, a nawet nie zdołała go powtórzyć. Częstochowianie zajęli bowiem piętnastą lokatę, w wyniku czego grali mecze barażowe o pozostanie w PlusLidze, którą ostatecznie przegrali i spadli do pierwszej ligi.

 

 

Recepta znaleziona?

 

Po nieudanych ostatnich sezonach ze stanowiskiem pożegnał się Michał Bąkiewicz, a jego miejsce zajął Krzysztof Stelmach, który ostatni rok spędził jako drugi trener PGE Skry Bełchatów. Szkoleniowiec jednak może pochwalić się większym doświadczeniem w prowadzeniu zespołów. Stelmach karierę trenerską rozpoczął w 2008 roku, kiedy zaczął trenować ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i był z nią związany przez kolejne cztery lata, podczas których zdobył srebrny (w 2011 roku) i złoty (w 2012) medal mistrzostw Polski oraz dwukrotnie zajmował czwarte miejsce w PlusLidze. Następnie Krzysztof Stelmach po jednym sezonie prowadził zespół Indykpolu AZS-u Olsztyn i BBTS-u Bielsko-Biała. Teraz przed polskim trenerem nowe wyzwanie, przywrócenie świetności AZS-owi Częstochowa, który podczas jego kariery zawodniczej zdobywał mistrzostwa Polski. Krzysztof Stelmach ma przed sobą trudne zadanie, wprowadzenia drużyny do PlusLigi, a wcześniej ogrania nowych zawodników, z których część dopiero będzie wkraczać w seniorską siatkówkę.

 

 

 

Źródło: plusliga.pl/informacja własna