Paweł Mikołajczak kończy karierę

Władze ONICO Warszawa poinformowały o zakończeniu kariery przez Pawła Mikołajczaka. Atakujący mimo ważnego jeszcze przez rok kontraktu doszedł do porozumienia z włodarzami warszawskiej drużyny. Siatkarz nie rozstaje się jednak ze swoim dotychczasowym klubem, gdyż czeka na niego nowe wyzwanie.

 

Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść

 

Paweł Mikołajczak swoją przygodę z warszawskim zespołem rozpoczął w sezonie 2011/2012, gdzie zajął z drużyną dwunaste miejsce w tabeli. Po roku spędzonym w stolicy atakujący zmienił barwy klubowe i przez kolejne dwie edycje PlusLigi występował w ekipie LOTOSU Trefla Gdańsk, z którą zajął kolejno ósmą i dziesiątą lokatę na koniec sezonu. Po dwóch latach spędzonych nad morzem, siatkarz powrócił do swojego rodzinnego miasta i przez kolejne trzy sezony reprezentował barwy stołecznego klubu. W ciągu łącznie czterech lat swojej gry dla warszawskiej drużyny Paweł Mikołajczak zagrał w osiemdziesięciu trzech meczach, rozgrywając przy tym dwieście dwadzieścia sześć setów. Dla swojego klubu zdobył aż pięćset pięćdziesiąt dwa punkty z czego czterysta pięćdziesiąt dziewięć „oczek” atakiem (przy skuteczności 43%), pięćdziesiąt cztery punkty zagrywką oraz trzydzieści dziewięć punktów blokiem.

 

 

Koniec nowym początkiem

 

Atakujący nie wybiegnie więcej na boisko, aby pomóc swojej drużynie w walce o mistrzostwo Polski, ale przed nim stoją teraz nowe wyzwania związane z pracą z młodzieżą. „Długo biłem się z myślami, ale podjąłem najlepszą dla mnie decyzję. Miałem co prawda różne propozycje, ale nie chciałem już wyjeżdżać z mojego rodzinnego miasta. Mimo ważnego jeszcze rok kontraktu doszliśmy z zarządem ONICO Warszawa do porozumienia. Choć nie założę już meczowej koszulki, nie opuszczam klubu. Zajmę się teraz programem „Gmina, dzielnica, miasto” i będę budował piramidalny system szkolenia warszawskiej młodzieży” – wyjaśnia.

 

Paweł Mikołajczak to kolejny siatkarz, który zajmie się szkoleniem młodzieży i popularyzacją sportu wśród młodego pokolenia. Jak były zawodnik ONICO Warszawa sprawdzi się w swojej nowej roli, dowiemy się już wkrótce.

 

 

 

Źródło: http://www.onicowarszawa.pl/opracowanie własne