Znamy przedsezonowe plany PGE Skry Bełchatów

Część zespołów występujących w PlusLidze rozpoczęła już przygotowania do kolejnego sezonu, inne mają jeszcze kilka dni wolnego. PGE Skra Bełchatów zgrupowanie zainauguruje 8 sierpnia w niepełnym składzie, zabraknie kadrowiczów oraz Tomasza Pieczko, fizjoterapeuty. W ramach okresu przedsezonowego bełchatowianie wezmą udział w kilku turniejach.

 

Ruszają przygotowania

 

Siatkarzy PGE Skry Bełchatów w ramach budowania formy przed nadchodzącymi rozgrywkami ligowymi czekają treningi i przygotowanie we własnej hali. W porównaniu z poprzednim rokiem największą różnicą będzie to, że od początku zawodników będzie prowadził pierwszy trener. Roberto Piazza nie jest bowiem związany z żadną reprezentacją i od pierwszych zajęć będzie przebywał z zespołem. Nowy szkoleniowiec bełchatowian w przeszłości pracował już w Polsce, prowadząc Jastrzębski Węgiel. Drugim trenerem drużyny wicemistrza Polski został Michał Winiarski, który w ubiegłym sezonie zmuszony był zakończyć karierę ze względu na problemy zdrowotne. W PGE Skrze została spora część graczy z minionych rozgrywek, więc Winiarski będzie mógł pomóc szkoleniowcowi informacjami o swoich kolegach z boiska. Drużyna z Bełchatowa od początku nie będzie mogła jednak liczyć na obecność wszystkich zawodników, część z nich bowiem wypełnia obowiązki reprezentacyjne. W przygotowaniach do mistrzostw Europy bierze udział rozgrywający Grzegorz Łomacz, a na zgrupowaniu reprezentacji Serbii przebywa Srećko Lisinac, a z kadrą Bułgarii trenuje Nikolay Penchev. Sztab szkoleniowy również nie będzie w komplecie, ponieważ Tomasz Pieczko współpracuje z polską reprezentacją.

 

Więcej o przygotowaniach bełchatowian możecie przeczytać TUTAJ.

 

 

Seria przedsezonowych spotkań

 

Bełchatowianie do rozgrywek 2017/2018 przygotowywać się będą nie tylko na siłowni i swojej hali, ale również rozgrywając mecze sparingowe, które są najlepszą okazją do sprawdzenia formy i eliminacji błędów. Pierwsza możliwość do przetestowania dyspozycji nastąpi już na początku września, kiedy PGE Skra Bełchatów weźmie udział w pierwszym turnieju towarzyskim. W kolejnych dniach podopieczni Roberto Piazzy będą rozgrywać następne spotkania, które maja pomóc w jak najlepszym przygotowaniu wysokiej formy na początku sezonu ligowego.

 

 

Plan gier kontrolnych:
6–7 września: III Memoriału im. Jana Rutyńskiego w Lubinie (PGE Skra Bełchatów, Cuprum Lubin, Espadon Szczecin, Cerrad Czarni Radom)
16-17 września: Giganci Siatkówki w Wieluniu
20 września: Mecz pokazowy z Łuczniczką Bydgoszcz
30 września – 1 października: VII Ogólnopolski Zlot Kibiców PGE Skry Bełchatów (prezentacja drużyny i mecz pokazowy)

 

 

 

Źródło: http://www.skra.pl /opracowanie własne