ONICO Warszawa z kompletem środkowych. Warda zagra w stolicy

Włodarze klubu z Warszawy skompletowali środkowych na sezon 2017/2018. Ostatnim zawodnikiem, który dołączył do stołecznego zespołu na tej pozycji jest Sebastian Warda, mający już doświadczenie nabyte w rozgrywkach I Ligi oraz PlusLigi. Teraz przed siatkarzem nowe wyzwanie i walka o miejsce w składzie odmienionego warszawskiego klubu.

 

Czas na Warszawę

 

Sebastian Warda do 2008 roku występował w Chemiku Olsztyn, skąd na rok przeniósł się do Jokera Piła. Kolejnym przystankiem środkowego był BBTS Bielsko-Biała, którego barwy reprezentował w latach 2009-2011, a następnie dołączył do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W sezonie 2012/2013 Sebastian Warda grał dla Effectora Kielce, a potem na trzy lata związał się z MKS-em Banimex Będzin. W 2016 roku środkowy bronił barw Aluron Virtu Warty Zawiercie, która po meczach barażowych z AZS-em Częstochowa zapewniła sobie miejsce w PlusLidze. Sebastian Warda nie zostaje jednak na Śląsku i kolejny sezon spędzi w Warszawie, gdzie będzie występował w miejscowym ONICO. Siatkarz o miejsce w wyjściowym składzie zespołu będzie walczył z Andrzejem Wroną, Jakubem Kowalczykiem i Janem Nowakowskim. „Dołączam do drużyny, która ma przed sobą ciekawie zapowiadający się sezon. Liczę, że będziemy osiągać dobre wyniki, a ja rozwinę swoje umiejętności. Miałem inne propozycje, ale ta z Warszawy była najlepsza. Cieszę się, że będę zawodnikiem ONICO. Wiem, z kim przyjdzie mi walczyć o miejsce w wyjściowym składzie, ale nie chcę skupiać się na nazwiskach, które znajdą się w szóstce. Najważniejsze jest dobro zespołu” – powiedział Sebastian Warda. 

 

Przypomnij sobie, co pisaliśmy o odejściu Świrydowicza

 

 

Walczyć o mistrzostwo 

 

Klub z Warszawy w nadchodzącym sezonie ligowym chce walczyć o medale, w związku z czym drużyna została mocno przebudowana i wzmocniona. Po tym, jak szkoleniowcem został Stephane Antiga, zespół zaczął rosnąć w siłę. Nazwisko trenera przyciągnęło do Warszawy między innymi jego rodaka Antione Brizarda oraz kanadyjskiego atakującego, Sharone Vernona-Evansa. W stolicy zagra również Macedończyk Nikola Gjorgiev, dla którego będzie to debiut w PlusLidze. Na powrót do Warszawy zdecydowali się również libero Damian Wojtaszek i przyjmujący Wojciech Włodarczyk. Nowym środkowym klubu został także Jan Nowakowski, który do tej pory reprezentował barwy bydgoskich drużyn. Swoje umowy przedłużyli dwaj środkowi: Andrzej Wrona i Jakub Kowalczyk, którzy w minionym sezonie stanowili o sile zespołu. Kolejny kontrakt podpisał francuski przyjmujący Guillaume Samica, w drużynie pozostanie również Bartosz Kwolek. Kolejne szlify w Warszawie zdobywać będą także Jan Firlej i Jędrzej Gruszczyński.

 

 

 

Źródło: onicowarszawa.pl/opracowanie własne