Idzie nowe. Klub z Kielc rozpoczyna przygotowania

Do tej pory o ruchach kieleckiego klubu nie było wiadomo zbyt wiele, ale teraz sytuacja staje się coraz bardziej klarowna. Pewne stały się informacje, o których spekulowano od zakończenia minionych rozgrywek, a w województwie świętokrzyskim powstaje całkowicie nowa drużyna, która chce walczyć o jak najlepszy wynik.

 

Nowy projekt

 

Po zakończeniu rozgrywek 2016/2017 jasne stało się, że w Kielcach będą wielkie zmiany i nie cały skład drużyny zostanie utrzymany. Pożegnano się z trenerem Sinanem Tanikiem, którego miejsce zajął Wojciech Serafin, od teraz odpowiedzialny za budowę nowego zespołu. W nadchodzących rozgrywkach w kieleckim klubie zobaczyć będzie można zawodników już znanych z plusligowych parkietów, przyjmującego Łukasza Łapszyńskiego, rozgrywającego Przemysława Stępnia i libero Mateusza Czunkiewicza. Ostatni z wymienionych dołączy do kielczan po sezonie kadrowym, bo obecnie, wraz z Szymonem Binkiem przebywa w Zakopanem na zgrupowaniu kadry U-23. W ekipie Wojciecha Serafina znalazło się również miejsce dla pierwszoligowych graczy, Mariusza Schamlewskiego, Jakuba Szymańskiego, Piotra Adamskiego i Grzegorza Duluka. W klubie z Kielc występował będzie również gracz z rosyjskiej Superligi Maxim Morozov, który cieszy się na grę w PlusLidze. „Zawsze chciałem zagrać w Polsce, dlatego jak dostałem propozycję z Kielc, nie zastanawiałem się długo. Cieszę się, że tu jestem” – komentuje środkowy. W drużynie pozostał Maciej Pawliński, który jest zadowolony ze swojej decyzji. „Wszyscy są super nastawieni, panuje świetna atmosfera i od pierwszych chwil na boisku każdy daje z siebie wszystko. Mam nadzieję, że tak to będzie wyglądało przez cały sezon” – powiedział doświadczony przyjmujący, który o miejsce w składzie rywalizował będzie między innymi z Jakubem Wachnikiem. Na kolejny rok w klubie pozostali również Alexey Nalobin, Michał Superlak, Andriy Orobko i Szymon Biniek.

 

 

Przygotowania rozpoczęte 

 

Kieleccy zawodnicy po raz pierwszy spotkali się 2 sierpnia na badaniach lekarskich i wydolnościowych, a wczesnym popołudniem dotarli do Hali Legionów. We wtorek odbył się pierwszy trening siłowy. „Zmierzyliśmy maksymalną siłę zawodników w podstawowych ćwiczeniach, by móc sprawdzić ich obecny stan fizyczny, a w przyszłości kontrolować progres w specjalnie zaplanowanych etapach treningowych w obszarze przygotowania motorycznego” – powiedział Dawid Gadula, który odpowiada za przygotowanie fizyczne drużyny. Następnie siatkarze zaczęli lekkie treningi z piłką pod okiem nowego trenera – Wojciecha Serafina. „Powoli się poznajemy. Mam nadzieję, że stworzymy fajną drużynę – mieszankę młodości z doświadczeniem. Warunki do pracy mamy świetne, pozostaje tylko ciężko pracować z pełnią zaangażowania” – powiedział Wojciech Serafin.

 

 

Aktualny skład Świętokrzyskiej Siatkówki Kielce:

Rozgrywający: Przemysław Stępień, Piotr Adamski

Środkowi: Mariusz Schamlewski, Maxim Morozov, Alexey Nalobin, Michał Superlak, Andriy Orobko

Przyjmujący: Maciej Pawliński, Jakub Wachnik, Łukasz Łapszyński, Jakub Szymański

Libero: Szymon Biniek, Mateusz Czunkiewicz, Grzegorz Duluk

 

 

 

Źródło: siatkakielce.pl/opracowanie własne