Dardan Lushtaku zmiennikiem Lukasa Kampy

Jastrzębski Węgiel nie próżnuje i jak najbardziej chce wzmocnić skład przed nadchodzącym sezonem, w którym będzie występował w Lidze Mistrzów oraz krajowych rozgrywkach. Po odejściu z klubu Radosława Gila, zmiennikiem Lukasa Kampy został obcokrajowiec, reprezentant Szwecji Dardan Lushtaku. 

 

Znaleźć zmiennika

 

Po tym, jak z klubu odszedł Radosław Gil, o czym pisaliśmy TUTAJ, włodarze Jastrzębskiego Węgla musieli znaleźć zmiennika dla Lukasa Kampy. Zarządcy zespołu szukali gracza, który może się pochwalić doświadczeniem w ligowych i międzynarodowych rozgrywkach. Wybór padł na Dardana Lushtaku, który jest reprezentantem Szwecji, pełniąc w drużynie rolę podstawowego zawodnika. 25-letni rozgrywający do tej pory występował w Soleco Herk-De-Stad, Falkenbergs VBK, Noliko Maaseik (z którym walczył  w Lidze Mistrzów), Falkenbergs VBK, a ostatnio w Hylte/Halmstad Volley, z którego przenosi się do PlusLigi. „Zależało nam na tym, żeby znaleźć rozgrywającego z pewnym doświadczeniem, który wsparłby Lukasa Kampę oraz wspomagałby podczas treningu grupę graczy rezerwowych. Dardan pracował w lecie z reprezentacją Szwecji, z którą dotarł do turnieju finałowego Ligi Europejskiej. Ponadto, wcześniej zdobywał doświadczenie w Lidze Mistrzów, co z całą pewnością nam się przyda” – ocenia Mark Lebedew, szkoleniowiec  Jastrzębskiego Węgla. Podobnego zdania jest prezes jastrzębskiego klubu, który cieszy się z pozyskania Szweda. Po decyzji Radka Gila, który ze względu na możliwość częstszych występów w podstawowym składzie zmienił klub, szukaliśmy wartościowego zmiennika dla Lukasa Kampy i jednocześnie gracza, którego kontrakt nie obciążałby w znaczący sposób budżetu Klubu. Dardan Lushtaku w naszym odczuciu spełnił oba te warunki i dlatego też postanowiliśmy związać się z nim rocznym kontraktem” – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla

 

 

Podnosić poziom 

 

Jastrzębski Węgiel w nadchodzącym sezonie będzie walczył nie tylko w rozgrywkach krajowych, ale również w Lidze Mistrzów. W związku z tym włodarze klubu wprowadzili pewne zmiany w składzie zespołu, które mają przynieść wymierne korzyści. Na przyjęciu występować będą Salvador Hidalgo Oliva, Kevin Tillie, Jason DeRocco. Niezmienny pozostał duet atakujących: Maciej Muzaj i Patryk Strzeżek. Na środku w kolejnym sezonie zobaczyć będzie można Wojciecha Sobalę, Grzegorza Kosoka i Damiana Borucha. Pewne jest również to, że w zespole zostanie Jakub Popiwczak występujący na pozycji libero. Swoją umowę z Jastrzębskim Węglem przedłużył również Lukas Kampa.

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne