Waldemar Świrydowicz odchodzi z Warszawy

Waldemar Świrydowicz nie jest będzie już dłużej siatkarzem ONICO Warszawa. Zawodnik miał nadal ważną umowę ze stołecznym klubem, ale kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron i doświadczony gracz nie będzie reprezentował barw warszawian w nadchodzących rozgrywkach. 

 

Koniec przygody w Warszawie

 

Waldemar Świrydowicz w latach 2001-2004 reprezentował barwy MOS-u Wola Warszawa, skąd na jeden sezon przeniósł się do Pronar Parkiet Hajnówki. Kolejnym krokiem w karierze środkowego był gdański Trefl, w którym grał przez siedem lat z rzędu. W latach 2012-2014 Świrydowicz grał w KS Camperze Wyszków, by przenieść się do ONICO Warszawa (wcześniej ONICO AZS Politechnice Warszawskiej), w której występował przez ostatnie trzy lata. W tym czasie rozgrywając 64 mecze (185 setów) i zdobywając 352 punkty: 248 atakiem przy 61 proc. skuteczności, 95 blokiem i 9 zagrywką. Środkowy miał ważną umowę na nadchodzący sezon, ale stołeczny klub przechodzi gruntowną przebudowę, w związku z czym została ona rozwiązana za porozumieniem stron. „Moja przygoda z ONICO Warszawa dobiegła końca. Dziękuję zarządowi, kolegom z drużyny i sztabu szkoleniowego, pracownikom klubu oraz przede wszystkim kibicom za rewelacyjną współpracę. Moja siatkarska przyszłość nie jest jeszcze znana. Wiem jednak, że z fanami wciąż spotykać się będę na organizowanych przeze mnie wakacyjnych obozach sportowych. Serdecznie na nie zapraszam” – powiedział Waldemar Świrydowicz, który po trzech latach odchodzi z warszawskiego klubu. „W imieniu swoim i całego klubu chciałabym podziękować Rysiowi – bo tak wszyscy nazywali Waldka – za czas spędzony w Warszawie. Miał on spory wkład w wyniki, które osiągaliśmy” – podziękowała zawodnikami prezes Dolecka.

 

Zobacz jak będą wyglądały przygotowania warszawian

 

 

Idzie nowe

 

ONICO Warszawa chce walczyć o medale, przez co włodarze wzmacniają skład zespołu. Nowym trenerem klubu został Stephane Antiga, a jego nazwisko przyciągnęło do Warszawy Antione Brizarda oraz kanadyjskiego atakującego, Sharone Vernona-Evansa. W stolicy zagra również Macedończyk Nikola Gjorgiev, a na powrót do Warszawy zdecydowali się Damian Wojtaszek i Wojciech Włodarczyk. Nowym środkowym klubu został także Jan Nowakowski, który do tej pory reprezentował barwy bydgoskich drużyn, rywalizować z nim będą Andrzej Wrona i Jakub Kowalczyk. W ONICO Warszawie pozostaną również Guillaume Samica, Bartosz Kwolek, Jan Firlej i Jędrzej Gruszczyński.

 

 

 

Źródło: onicowarszawa.pl/opracowanie własne