MŚ: Kolejna polska para poza turniejem. Fijałek/Bryl na 17. miejscu

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl po wyjściu z grupy, w kolejnej rundzie zmierzyli się z hiszpańskim duetem Herrera/Gavira. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach na korzyść reprezentantów Hiszpanii, którzy wyeliminowali biało-czerwonych z mistrzostw świata. Po tej przegranej Polacy kończą turniej w Wiedniu na 17. miejscu.

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl spotkanie z duetem Herrera/Gavira rozpoczęli od wyrównanej walki (3:3), która toczyła się przez dłuższy czas (7:7). Hiszpanie jako pierwsi zapewnili sobie zaliczkę (9:7) i prowadzili również na przerwie technicznej (12:9). Reprezentanci Polski cały czas musieli gonić straty (13:16), by doprowadzić do remisu swoją pewną grą (17:17). Biało-czerwoni przez chwilę prowadzili wyrównaną walkę, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali (19:21).

Druga odsłona również rozpoczęła się wyrównanie, ale para z Hiszpanii zapewniła sobie zaliczkę (8:6), którą po chwili powiększyła (11:8). Grzegorz Fijałek i Michał Bryl starali się walczyć z rywalami, ale nie byli w stanie zmniejszyć swoich strat (13:16). Polacy w decydującym momencie wyrównali stan rywalizacji (16:16) i walka toczyła się punkt za punkt (18:18). Ostatnie akcje należały jednak do Hiszpanów, którzy zapewnili sobie wymagane dwa „oczka” zaliczki (21:19) i Grzegorz Fijałek i Michał Bryl kończą mistrzostwa świata na 17. miejscu.

Herrera/Gavira – Fijałek/Bryl 2:0 (21:19, 21:19)

Źródło: informacja własna