Pan Am Cup: Argentyńczycy ze złotem, Kubańczycy na trzecim miejscu

W Kanadzie zakończył się właśnie Pan American Cup, w którym walczyło osiem zespołów. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Argentyny, która w finale pokonała Portoryko. Trzecie miejsce wywalczyli Kubańczycy, po zwycięstwie nad Kanadyjczykami. W ostatnich meczach dobrze zaprezentowali się plusligowi gracze.

 

W meczu o miejsca 7/8 zmierzyły się ze sobą reprezentacje Meksyku i Wenezueli, a spotkanie to zakończyło się dopiero po pięciu partiach. Jako pierwsi szansę na zakończenie pojedynku na swoją korzyść mieli siatkarze z Meksyku, którzy prowadzili już 2:1 w setach, ale kolejne dwie odsłony zakończyły się po myśli Wenezuelczyków. W bloku zespoły zaprezentowały się niemal identycznie, a zagrywce o cztery asy więcej posłali gracze z Wenezueli – 11. Najlepszym graczem po meksykańskiej stronie był Ridl Garay, który wywalczył 19 „oczek”. Wenezuelę do zwycięstwa poprowadził Emerson Rodriguez, który zdobył 35 punktów dla swojej drużyny.

 

Miejsca 7/8

Meksyk – Wenezuela 2:3 (25:22, 16:25, 25:23, 17:25, 13:15)

 

 

 

W walce o miejsca 5/6 mocniejsi okazali się Amerykanie, którzy po tie-breaku pokonali reprezentację Dominikany. Najbardziej zacięte były ostatnie dwie partie tego meczu, które kończyły się minimalną różnicą „oczek”. Gracze ze Stanów Zjednoczonych lepiej prezentowali się w bloku, gdzie zdobyli 15 punktów przy 8 rywali, siatkarze z Dominikany za to byli mocniejsi w zagrywce, punktując tym elementem 11 razy. Najlepszym zawodnikiem Dominikany był Elvis Contrera, który dołożył do dorobku zespołu 23 „oczka”. U Amerykanów liderami byli Kyle Ensing i David Wieczorek, którzy zdobyli kolejno 18 i 17 punktów, a znacząco pomagał im środkowy Jeffrey Jendryk II z dorobkiem 15 „oczek”.

 

Miejsca 5/6

Dominikana – Stany Zjednoczone 2:3 (25:15, 22:25, 25:20, 25:27, 13:15)

 

 

 

W meczu o trzecie miejsce gospodarze zmierzyli się z reprezentacją Kuby. Goście lepiej rozpoczęli ten pojedynek, a Kanadyjczycy zdołali wygrać tylko trzeciego seta i ostatecznie uplasowali się na czwartej lokacie. We wszystkich elementach obydwie drużyny zaprezentowały podobny poziom, a o końcowym wyniku zadecydowały niuanse. Najwięcej punktów dla Kanady zdobył Ryan Sclater – 25, a drugi w kolejności był przyjmujący Indykpolu AZS-u Olsztyn, Blake Scheerhoorn – 12. W zespole z Kuby liderem był Miguel Angel Lopez, który dołożył do dorobku drużyny 21 „oczek”.

 

Mecz o III miejsce

Kuba – Kanada 3:1 (25:18, 25:21, 22:25, 25:23)

 

 

 

W meczu finałowym reprezentacja Portoryko tylko w pierwszym i trzecim secie zagroziła Argentyńczykom, ostatecznie jednak ulegając rywalom 1:3 i zajmując drugie miejsce. Spotkanie między tymi zespołami stało na równym poziomie, a o wyniku zadecydowały pojedyncze akcje. W reprezentacji Argentyny wysoki poziom prezentowali Martin Ramos, Nicolas Bruno i Sebastian Sole, którzy zdobyli po 11 punktów. Liderem kadry Portoryko ponownie był atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Maurice Torres, zdobywca 22 „oczek”. Dobrze zaprezentował się również rozgrywający Łuczniczki Bydgoszcz, Edgardo Goas, który punktował cztery razy.

 

Finał:

Portoryko – Argentyna 1:3 (23:25, 18:25, 25:23, 20:25)

 

 

 

Klasyfikacja końcowa:

1. Argentyna

2. Portoryko

3. Kuba

4. Kanada

5. Stany Zjednoczone

6. Dominikana

7. Wenezuela

8. Meksyk

 

 

 

Źródło: norceca.net/informacja własna