Matchball tygodnia: Natura nie odbiega od gorących wydarzeń na boiskach

Zapewne już zdążyliście się zapoznać i oswoić z tymi wręcz tropikalnymi prognozami pogody na najbliższe dni. Powiem tak, że chyba matka natura wyczuwa, że coś się powoli, ale stanowczo kroi, i próbuje nas w jakiś sposób hartować, żebyśmy lepiej znieśli gorące momenty pod koniec sierpnia. Ale nie musimy przecież czekać na koniec sierpnia, bo emocje mamy już teraz na piasku!

 

Plażowicze walczą

 

W piątek w Wiedniu zmagania w fazie grupowej Mistrzostw Świata rozpoczęli polscy siatkarze plażowi. Jako pierwsi swoją walkę rozpoczęli Grzegorz Fijałek i Maciej Bryl, którzy na inaugurację dosyć pewnie w dwóch setach pokonali włoski duet Ranghieri/Carambula (przebieg tego starcia możesz przeczytać TUTAJ). Dzień później, czyli w sobotę, do zmagań w fazie grupowej przystąpiły kolejne dwie polskie pary: Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Zarówno jeden, jak i drugi duet nie pozostawił złudzeń swoim przeciwnikom, inaugurując turniej zwycięstwem – para Prudel/Kujawiak w dwóch setach pokonała siatkarzy z Argentyny Leonardo/Garcia (o tym meczu przeczytasz TUTAJ), a duet Kantor/Łosiak wręcz zdominował paragwajską parę  Goyo/Roger (przebieg tego starcia przeczytasz TUTAJ).

 

W drugim meczu fazy grupowej więcej oporu postawili parze Fijałek/Bryl siatkarze z Urugwaju Vieyto/Cairus, a pierwsza partia rozstrzygnęła się grą na przewagi (27:25) na korzyść Polaków. Druga partia poszła jednak po myśli biało-czerwonych, którzy przypieczętowali swoje drugie zwycięstwo.

 

Zobacz, jak przebiegał drugi zwycięski mecz pary Fijałek/Bryl

 

Dziś natomiast drugie swoje starcia grupowe rozegrały dwie pozostałe pary. O ile duet Kantor /Łosiak po raz kolejny zdominowali swoich przeciwników w dwóch setach, o tyle para Prudel/Kujawiak nie zdoła odeprzeć ataków swoich amerykańskich przeciwników Hyden/Doherty.

 

Zobacz jak przebiegało drugie grupowe starcie pary Kantor/Łosiak i pary Prudel/Kujawiak

 

 

Puchar zmieniony

 

W minionym tygodniu dotarły do nas wieści o zmianach w systemie rozgrywania turnieju o Puchar Polski. W walce o krajowe trofeum weźmie udział sześć najlepszych drużyn PlusLigi, które zostaną wyłonione po pierwszej rundzie fazy zasadniczej sezonu i do rywalizacji dołączą na etapie ćwierćfinałów. Pozostałe drużyny, które będą walczyły w trzech wcześniejszych rundach to przedstawiciele m. in.  lig wojewódzkich. Jak taka zmiana wyjdzie w praktyce, przekonamy się już niebawem.

 

Zobacz, co pisaliśmy na temat zmian w systemie rozgrywek o Puchar Polski

 

 

W PlusLidze dalej budują

 

Niektórzy już w tym  lub przyszłym tygodniu rozpoczynają przygotowania do kolejnego sezonu PlusLigi, a inni, jak ekipa Aluronu Virtu Warty Zawiercie, kończą kompletowanie składu. W minionym tygodniu władze tej właśnie drużyny poinformowały o zakontraktowaniu kolejnych dwóch przyjmujących: Brazylijczyka Hugo de Leona Guimaraesa, który miniony sezon spędził we włoskiej Serie A2, oraz znanego już w PlusLidze Słowaka Mateja Pataka. Czy nowi gracze okażą się postaciami, które w dużej mierze przyczynią się do wyników drużyny w nadchodzącym sezonie? Przekonamy się już za kilkanaście tygodni.

 

Zobacz, co pisaliśmy na temat pozyskania Brazylijczyka oraz Słowaka przez klub z Zawiercia

 

 

Włoska szkoła dla mistrza świata juniorów

 

Damian Domagała, który na początku lipca razem z kolegami zdobył tytuł mistrza świata juniorów, w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy klubu Vibo Valentii występującego we Włoskiej Serie A. Co do kierunku obranego przez młodego siatkarza uważam, że to dobra decyzja. W końcu nie od dziś wiadomo, że włoska szkoła jest jedną z lepszych pod względem szkolenia technicznego.

 

Zobacz, co pisaliśmy o kontrakcie młodego atakującego z włoskim zespołem

 

Końcówka tamtego tygodnia był gorąca dosłownie i w przenośni. Ciągle trwają emocje na plaży, cały czas oczekujemy na pierwsze efekty przygotowań do najważniejszej imprezy tego lata w siatkówce halowej, a to dopiero początek!

 

 

Do następnego 😉