Polacy kończą turniej w Győr na siódmym miejscu

Reprezentanci Polski kadetów w XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy zajęli siódme miejsce. Podopieczni trenera Macieja Zendeła w trzech setach pokonali swoich rówieśników z Węgier, dzięki czemu zajęli właśnie tę lokatę. Warto zaznaczyć, że turniej w Győr był kolejnym etapem przygotowań do mistrzostw świata, które odbędą się w Bahrajnie. 

 

Wygrana na zakończenie

 

Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy był dla biało-czerwonych sprawdzianem przed sierpniowymi mistrzostwami świata do lat 19, które w dniach 18-27 sierpnia odbędą się w Bahrajnie. W Győr liczyło się przede wszystkim zgranie i to, aby młodzi zawodnicy prezentowali się dobrze, wynik był sprawą drugorzędną. Nie mniej jednak reprezentanci Polski na Węgrzech zdołali wywalczyć siódmą lokatę, po tym jak pokonali w trzech setach gospodarzy. W żadnej z odsłon rywale Polaków nie zdołali przekroczyć bariery dwudziestu punktów. W premierowej partii biało-czerwoni pozwolili rywalom na zdobycie jedynie piętnastu „oczek”. W pozostałych dwóch setach Węgrzy zaprezentowali się nieco lepiej, ale było to za mało na dobrze dysponowanych podopiecznych trenera Macieja Zendeła. W meczu tym po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Remigiusz Kapica, który zdobył dwadzieścia punktów. Drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w polskiej drużynie był Patryk Czyrniański, który zdobył jedenaście „oczek”.

 

Polska – Węgry 3:0 (25:15, 25:18, 25:17)

 

Skład reprezentacji Polski: Patryk Czyrniański, Sebastian Adamczyk, Remigiusz Kapica, Rafał Prokopczuk, Bartosz Firszt, Bartosz Michalak, Kamil Szymura (libero) oraz Szymon Jezierski, Artur Sługocki oraz Jędrzej Zaguła

 

 

 

Źródło: Informacja własna