Brazylijczyk kolejnym wzmocnieniem beniaminka z Zawiercia

Aluron Virtu Warta Zawiercie kończy kompletowanie składu na zbliżający się rozgrywki ligowe. Kolejnym wzmocnieniem beniaminka PlusLigi został brazylijski przyjmujący Hugo de Leon Guimaraes, który w ostatnim sezonie występował we włoskiej Serie A2. Pozyskanie Brazylijczyka oznacza, że kolejna pozycja w klubie została skompletowana.

 

Przyjęcie skompletowane

 

Hugo de Leon Guimaraes w zeszłym sezonie występował we włoskiej drużynie Kemas Lamipel Santa Croce, z którą występował na drugim poziomie rozgrywkowym. W sezonie 2016/2107 został drugim najlepszym serwującym Serie A2. Charakteryzuje się bardzo mocnym atakiem oraz silną zagrywką, czego wyznacznikiem są jego statystyki. W ostatnim sezonie zdobył czterysta dwadzieścia osiem punktów w dwudziestu siedmiu meczach, co daje średnią szesnastu punktów na mecz. Warto zaznaczyć, że z czterystu dwudziestu ośmiu „oczek”, aż sześćdziesiąt zdobył bezpośrednio z zagrywki.

 

Brazylijski gracz przez dwa sezony występował w lidze greckiej. W pierwszym sezonie 2014/2015 bronił barw drużyny Lamii, by w kolejnym przenieść się do słynnego greckiego klubu, Panathinaikosu Ateny. Przez rok gry w stolicy Grecji został najlepiej serwującym zawodnikiem ligi. Wcześniej reprezentował barwy klubów z Brazylii (Monte Cristo i Montes Claros) oraz Indonezji (Bank Jateng).

 

Hugo de Leon Guimaraes zamyka skład przyjmujących Aluronu Virtu Warty Zawiercie na sezon 2016/2017. W klubie na kolejne rozgrywki ligowe zostają Michał Żuk i Kamil Długosz, a kilka dni temu ogłoszono transfer Mateja Pataka, o czym przeczytacie TUTAJ.

 

 

Drużyna prawie gotowa

 

Włodarze klubu z Zawiercia budowę plusligowej drużyny rozpoczęli od zakontraktowania nowego szkoleniowca. Na ławce trenerskiej Aluronu Virtu Warty zasiądzie Emanuele Zanini, a jego asystentem będzie Dominik Kwapisiewicz, który wywalczył z drużyną awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Pierwszym nowym zawodnikiem w zespole beniaminka został Grzegorz Bociek, który o miejsce w podstawowym składzie rywalizował będzie z Łukaszem Kaczorowskim, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Kolejnym wzmocnieniem zawiercian okazał się Grzegorz Pająk, który ostatnie dwa sezony spędził w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Zawodnik ten będzie odpowiadał za rozegranie razem z Kacprem Popikiem. Na pozycji libero w drużynie z Zawiercia zobaczymy Japończyka, Taichiro Koga oraz Krzysztofa Andrzejewskiego.

 

Zobaczcie co pisaliśmy o kontrakcie Japończyka

 

Na środku w drużynie z Zawiercia w przyszłym sezonie zagra David Smith, który w ostatnim czasie występował w Cerradzie Czarnych. Kolejnym nabytkiem beniaminka PlusLigi został wspomniany Matej Patak, a dzisiaj klub ogłosił, że kolejnym wzmocnieniem został Hugo de Leon Guimaraes. Na kolejny sezon w zespole zostają Michał Żuk i Kamil Długosz, co oznacza, że włodarze muszą skompletować już tylko środek.

 

Do tej pory klub pożegnał się z ośmioma zawodnikami. W nadchodzących rozgrywkach ligowych w barwach Aluronu Virtu Warty Zawiercie nie zobaczymy Dawida Ogórka (KS Lechia Tomaszów), Bartosza Dzierżanowskiego, Grzegorza Wójtowicza, Adama Sobolewskiego, Jarosław Macionczyka (BBTS Bielsko-Biała), Jakuba Lewandowskiego (TSV Sanok), Kamila Gutkowskiego, Pawła Filipowicza (Ślepsk Suwałki).
 

 

 

Źródło: http://www.aluronvirtu.pl/informacja własna