Polscy kadeci powalczą o siódme miejsce

Reprezentanci Polski kadetów walczyli ze swoimi rówieśnikami z Turcji o prawo gry o piątą lokatę. Biało-czerwoni rozegrali kolejnego tie-breaka na XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy i po raz drugi musieli uznać wyższość rywali. Podopiecznym trenera Macieja Zendeła pozostała walka o siódme miejsce.

 

Pozostaje walka o siódmą pozycję

 

Polacy, po tym jak zajęli trzecie miejsce w fazie grupowej, musieli zadowolić się walką o piątą lokatę. W meczu o prawo gry o wyższe miejsce biało-czerwoni zmierzyli się z reprezentantami Turcji. Premierowa odsłona zakończyła się zdecydowaną wygraną podopiecznych trenera Macieja Zendeła, którzy pokonali rywali 25:13. W kolejnych dwóch partiach lepsi byli tureccy zawodnicy. W czwartym secie Polacy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zwyciężyli 25:23, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W decydującej odsłonie triumfowali jednak Turcy, którzy wygrali cały mecz 3:2 i to oni powalczą o piąte miejsce, a Polakom pozostała walka o siódmą lokatę. Rywalem biało-czerwonych będzie zwycięzca pojedynku Węgrów z Belgami.

 

W meczu przeciwko reprezentacji Turcji bardzo dobrze zaprezentował się Remigiusz Kapica, który zdobył aż trzydzieści „oczek”. Drugim najlepiej punktującym polskim zawodnikiem był środkowy Bartosz Michalak (trzynaście „oczek”). Polski zespół zdobył jedenaście punktów z zagrywki przy trzech rywali. W bloku biało-czerwoni byli gorsi, zdobywając w tym elemencie pięć „oczek” przy czternastu rywali.

 

Polska – Turcja 2:3 (25:13, 21:25, 24:26, 25:23, 11:15)

 

Skład reprezentacji Polski: Szymon Jezierski, Artur Sługocki, Sebastian Adamczyk, Remigiusz Kapica, Bartosz Firszt, Bartosz Michalak, Kamil Szymura (libero) oraz Patryk Czyrniański, Jędrzej Zaguła, Rafał Prokopczuk oraz Filip Grygiel

 

Warto zaznaczyć, że Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy jest dla biało-czerwonych sprawdzianem przed sierpniowymi mistrzostwami świata do lat 19, które w dniach 18-27 sierpnia odbędą się w Bahrajnie. W Győr liczy się przede wszystkim zgranie i to, aby młodzi zawodnicy prezentowali się dobrze, wynik jest sprawą drugorzędną.

 

 

 

Źródło: http://www.pzps.pl/informacja własna