Na koniec fazy grupowej Polacy pokonali Węgrów

Reprezentanci Polski kadetów fazę grupową XIV Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy zakończyli zwycięstwem nad swoimi rówieśnikami z Węgier. Polacy pokonali rywali w trzech setach. Ostatecznie biało-czerwoni uplasowali się na trzeciej lokacie w grupie A i powalczą o miejsca od piątego do ósmego. 

 

Polacy nie obronią tytułu 

 

W ostatnim meczu fazy grupowej podopieczni trenera Macieja Zendeła zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z Węgier. Spotkanie to od początku do końca toczyło się pod dyktando reprezentantów Polski, którzy pokonali rywali w trzech setach. Premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 25:19, druga 25:20, a w trzeciej biało-czerwoni pozwolili przeciwnikom na zdobycie jedynie szesnastu „oczek”. W meczu tym najwięcej punków zdobył Bartosz Firszt (trzynaście). Równie skuteczny okazał się Bartosz Michalak, który dwanaście razy trafiał w pomarańczowe pole. Z kolei po dziewięć „oczek” zdobyli Remigiusz Kapica oraz Jędrzej Zaguła.

 

Polscy kadeci w Győr bronili tytułu, który dwa lata temu w gruzińskiej stolicy Tbilisi wywalczyli niepokonani w swoim roczniku zawodnicy Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła. Wiadomo już, że biało-czerwonym sztuka ta się nie uda. Reprezentanci Polski przegrali pierwszy mecz z Czechami po tie-breaku, w drugim zdecydowanie lepsi okazali się Rosjanie, a na zakończenie fazy grupowej wygrali oni z Rumunami w trzech setach, zajmując ostatecznie trzecią lokatę. Oznacza to, że polscy zawodnicy powalczą o miejsca od piątego do ósmego.

 

Polska – Węgry 3:0 (25:19, 25:20, 25:16)

 

Skład reprezentacji Polski: Sebastian Adamczyk, Remigiusz Kapica, Jędrzej Zaguła, Rafał Prokopczuk, Bartosz Firszt, Bartosz Michalak, Kamil Szymura (libero) oraz Szymon Jezierski, Filip Grygiel

 

 

Warto zaznaczyć, że Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy jest dla biało-czerwonych sprawdzianem przed sierpniowymi mistrzostwami świata do lat 19, które w dniach 18-27 sierpnia odbędą się w Bahrajnie.

 

 

 

Źródło: Informacja własna