Rosjanie lepsi od polskich kadetów

Reprezentanci Polski kadetów mają za sobą drugi mecz na XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Tym razem rywalami biało-czerwonych byli ich rówieśnicy z Rosji. Zespół Sbornej okazał się lepszy od Polaków i wygrał to spotkanie w trzech setach. W ostatnim meczu fazy grupowej podopieczni trenera Macieja Zendeła zmierzą się z Węgrami.

 

Drugi mecz, druga porażka

 

Polacy po raz drugi na XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy musieli uznać wyższość rywali. Tym razem biało-czerwoni okazali się słabsi od swoich rówieśników z Rosji. Premierowa odsłona od początku należała do zespołu Sbornej. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną rosyjscy zawodnicy osiągnęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca, wygrywając tego seta 25:18. Kolejna partia była znacznie bardziej wyrównana, a w decydującej części to Polacy mieli dwa „oczka” prowadzenia. Rosjanie zdołali jednak doprowadzić do wyrównania i gry na przewagi, z której wyszli zwycięsko (27:25). Kolejny set rozpoczął się po myśli podopiecznych trenera Macieja Zendeła, którzy mieli trzypunktowe prowadzenie. Ich rywale szybko jednak zremisowali i do końca partii to oni byli wiodącym zespołem. Ostatnia odsłona zakończyła się wynikiem 25:20 dla reprezentantów Rosji, którzy wygrali całe spotkanie 3:0.

 

Liderem w biało-czerwonym zespole był niewątpliwie Remigiusz Kapica, który zdobył dwadzieścia cztery punkty. Dobra postawa atakującego okazała się niewystarczająca do pokonania Rosjan. Druga porażka reprezentantów Polski oznacza, że najprawdopodobniej nie zobaczymy ich w półfinale XIV Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

 

Polska – Rosja  0:3 (18:25, 25:27, 20:25)

 

Skład reprezentacji Polski: Wiktor Rajsner, Patryk Czyrniański, Szymon Jezierski, Remigiusz Kapica, Bartosz Firszt, Bartosz Michalak, Kamil Szymura (libero) oraz Artur Sługocki, Sebastian Adamczyk, Jędrzej Zaguła oraz Filip Grygiel

 

Ostatnim rywalem Polaków w fazie grupowej będą reprezentanci Węgier, z którymi biało-czerwoni zmierzą się jutro (tj. 26 lipca) o godzinie 16.30.

 

 

Ważny sprawdzian

 

Polscy kadeci w Győr bronią tytułu, który dwa lata temu w gruzińskiej stolicy Tbilisi wywalczyli niepokonani w swoim roczniku zawodnicy Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła. Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy ma być dla biało-czerwonych sprawdzianem przed sierpniowymi mistrzostwami świata do lat 19, które w dniach 18-27 sierpnia odbędą się w Bahrajnie.

 

 

 

Źródło: http://www.pzps.pl/opracowanie własne