Polscy kadeci po tie-breaku przegrali z Czechami

Reprezentanci Polski kadetów biorą udział w XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. W pierwszym meczu fazy grupowej biało-czerwoni zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z Czech. Mecz ten zakończył się dopiero po tie-breaku, mimo iż dwa pierwsze sety padły łupem Polaków, to w kolejnych trzech lepsi okazali się ich rywale.

 

Pierwsze koty za płoty

 

W pierwszym dniu turnieju siatkówki XIV Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w Győr reprezentacja Polski kadetów przegrała z mistrzem Europy. Spotkanie było wyrównane. Biało-czerwoni prowadzili już 2:0 w setach i 11:7 w trzeciej odsłonie, ale rywalom udało się odwrócić losy spotkania. W trzeciej partii wyrównali na 19:19 i zdobyli sześć punktów z rzędu. Z kolei w tie-breaku było 8:12. Biało-czerwoni co prawda zdołali wyrównać, ale w końcówce minimalnie lepsi byli Czesi, którzy wygrali decydującą odsłonę po grze na przewagi 17:15. „Niestety, mamy poważne problemy z przyjęciem trudnego flota, co następnie przenosi się na poczynania ofensywne” – powiedział po meczu trener polskiego zespołu Maciej Zendeł.

 

Polska – Czechy 2:3 (25:21, 25:21, 19:25, 23:25, 15:17)

 

Skład reprezentacji Polski: Szymon Jezierski, Remigiusz Kapica, Wiktor Rajsner, Bartosz Michalak, Patryk Czyrniański, Bartosz Firszt, Kamil Szymura (libero) oraz Rafał Prokopczuk, Jędrzej Zaguła, Sebastian Adamczyk

 

W drugim meczu Polacy zmierzą się z reprezentacją Rosji. Spotkanie to zostało zaplanowane na 25 lipca na godzinę 11.30. 26 lipca biało-czerwoni zagrają z kolei ze swoimi rówieśnikami z Węgier.

 

 

Ważny sprawdzian

 

Polscy kadeci w Győr bronią tytułu, który dwa lata temu w gruzińskiej stolicy Tbilisi wywalczyli niepokonani w swoim roczniku zawodnicy Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła. Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy ma być dla biało-czerwonych sprawdzianem przed sierpniowymi mistrzostwami świata do lat 19, które w dniach 18-27 sierpnia odbędą się w Bahrajnie.

 

 

 

Źródło: http://www.pzps.pl/opracowanie własne