Reprezentanci Polski przygotowują się do mistrzostw świata U-23

Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza mają już za sobą pierwsze zgrupowanie, które odbyło się w Kielcach. 19 lipca reprezentanci Polski rozpoczęli drugi etap przygotowań do mistrzostw świata do lat 23. Biało-czerwoni przebywają obecnie w Zakopanem, gdzie będą trenować do 27 lipca, a potem dostaną kilka dni wolnego.

 

Czas na obóz numer dwa

 

Reprezentanci Polski do lat 23 mają za sobą obóz w Kielcach, gdzie skupiali się głównie na dobrym przygotowaniu fizycznym, o czym mówi trener Dariusz Daszkiewicz: „Po zakończeniu rozgrywek PlusLigi zawodnicy mieli dwa miesiące przerwy. Na zgrupowaniu od 10 do 17 lipca skupiliśmy się na pracy nad przygotowaniem fizycznym oraz technice indywidualnej. W kieleckiej Hali Legionów mieliśmy bardzo dobre warunki do treningu. Teraz szykujemy się na kolejny obóz. W sierpniu czekają nas mecze sparingowe z Brazylią, bardzo silnym rywalem, który przyleci do Europy przed mistrzostwami świata”. Na początku pierwszego zgrupowania reprezentanci Polski skupiali się również na technice, ale nie skakali. Stopniowe wprowadzanie kolejnych elementów ma pomóc zawodnikom w lepszym przygotowaniu się do zbliżającego się turnieju. „Najbardziej skupiamy się na przygotowaniu fizycznym: wydolności, siłowni, a także na technice. Na razie jeszcze nie skaczemy, koncentrujemy się na obronie i przyjęciu” – mówił w rozmowie z naszym portalem Paweł Halaba.

 

Po zgrupowaniu w Kielcach Polacy dostali dwa dni wolnego, a już 19 lipca zameldowali się w Zakopanem, gdzie będą kontynuować przygotowania do nadchodzących mistrzostw świata. W porównaniu z obozem w Kielcach skład biało-czerwonych na kolejny etap nie uległ zmianom.

 

16-osobowa kadra na zgrupowanie w Zakopanem:

Rozgrywający: Kamil Droszyński, Jan Firlej, Marcin Komenda

Przyjmujący: Dominik Depowski, Konrad Formela, Paweł Halaba, Kamil Semeniuk, Rafał Szymura

Środkowi: Karol Dudziński, Bartłomiej Janus, Marcin Kania, Jarosław Mucha

Atakujący: Bartłomiej Lipiński

Uniwersalny: Jakub Zwiech

Libero: Szymon Biniek, Mateusz Czunkiewicz

 

 

Przed wylotem będą sparingi

 

Do Kairu reprezentacja odleci 16 sierpnia z Wrocławia. 12, 13 i 15 sierpnia w Jelczu Laskowicach, Twardogórze i Wałbrzychu Polska rozegra trzy spotkania z Brazylią. „Bardzo ważne jest to, że uda nam się rozegrać te trzy spotkania. Myślę, że reprezentacja Brazylii będzie jednym z faworytów tych mistrzostw, dlatego dobrze będzie zmierzyć się z kimś mocnym. Te sparingi pokażą także nasze położenie i to, jak jesteśmy przygotowani i czy możemy liczyć się w walce o najwyższe cele. Ja wraz całą drużyną podchodzimy do tego bardzo pozytywnie i chcemy mierzyć wysoko. Te mecze na pewno nas zweryfikują i pokażą w jakim miejscu jesteśmy” – mówił w rozmowie z Czasem Siatkówki Marcin Komenda.

 

Warto zaznaczyć, że mecze w Kairze będą rozgrywane do czterech zwycięskich setów po 15 punktów w każdym. Po wykonaniu zagrywki zawodnik będzie musiał wylądować przed linią dziewiątego metra. Do mistrzostw Polska wywalczyła awans, wygrywając pod koniec lipca 2016 w Zagrzebiu europejski turniej kwalifikacyjny.

 

 

 

Źródło: http://www.pzps.pl/informacja własna