Skład Polaków na XIV Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy

W dniach 23-29 lipca w węgierskim Győr odbędzie się XIV Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. Polscy siatkarze na tym turnieju będą bronić mistrzowskiego tytułu, który udało się zdobyć ich starszym kolegom w 2015 roku w Tbilisi. Wyjazd na zawody został zaplanowany na 22 lipca, a dzień wcześniej kadeci złożą uroczyste ślubowanie.

 

Ważny sprawdzian przed mistrzostwami świata

 

Polscy kadeci w Győr będą bronić tytułu, który dwa lata temu w gruzińskiej stolicy Tbilisi wywalczyli niepokonani w swoim roczniku zawodnicy Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła. Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy ma być dla biało-czerwonych sprawdzianem przed sierpniowymi mistrzostwami świata do lat 19, które odbędą się w Bahrajnie. Niezmienne pozostało to, że w tegorocznym turnieju biało-czerwonych poprowadzi ten sam duet trenerski. Przez ostatnie dwa lata dorobek medalowy Sebastiana Pawlika i Macieja Zedneła jeszcze się powiększył. Szkoleniowcy kilkanaście dni temu poprowadzili swoich podopiecznych do wywalczenia mistrzostwa świata juniorów, a podczas całej przygody z młodzieżową siatkówką, grupa ta nie przegrała żadnego meczu. Teraz jednak zarówno trenerów, jak i nową reprezentację kadetów czeka trudne zadanie, walka o powtórzenie wyniku sprzed dwóch lat. Nie będzie to jednak łatwe, sami szkoleniowcy nie ukrywają bowiem, że aktualna kadra kadetów ma całkiem inne cechy i możliwości, niż zdobywcy poprzedniego trofeum.

 

Grupowymi rywalami biało-czerwonych na tym turnieju będą Czesi, Rosjanie oraz Węgrzy. Swoje zmagania na tym turnieju Polacy rozpoczną od starcia z czeskimi zawodnikami. Mecz ten odbędzie się 24 lipca o godzinie 11.30. Dzień później również o 11.30 Polacy zagrają z reprezentantami Rosji, a 25 lipca o 16.30 na zakończenie tego etapu rozgrywek zmierzą się z gospodarzami.

 

Wyjazd Polaków do Győr zaplanowany został na poranek 22 lipca z Warszawy. Dzień wcześniej, 21 lipca, o godzinie 17.00 w Centrum Olimpijskim PKOl, wszyscy członkowie reprezentacji Polski złożą uroczyste ślubowanie i odbiorą nominacje.

 

12-osobowy skład Polaków na XIV Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy:
Rozgrywający: Rafał Prokopczuk, Szymon Jezierski
Przyjmujący: Patryk Czyrniański, Bartosz Firszt, Artur Sługocki, Jędrzej Zaguła
Środkowi: Sebastian Adamczyk, Bartosz Michalak, Wiktor Rajsner
Atakujący: Filip Grygiel, Remigiusz Kapica
Libero: Kamil Szymura

 

 

 

Źródło: http://www.pzps.pl/informacja własna