Olsztynianie gotowi na sezon. Santilli: „Znaleźliśmy bardzo interesujących zawodników”

Indykpol AZS Olsztyn ma już zamknięty skład i z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie sezonu ligowego. Plany na rozgrywki 2017/2018 są bardzo ambitne czego nie ukrywa nowy szkoleniowiec drużyny. Roberto Santilli zdradza również, że udało się zrealizować najważniejszą dla niego rzecz, czyli zatrzymanie części składu. 

 

Były zmiany

 

W Indykpolu AZS-ie Olsztyn w następnym sezonie będzie występował dość odmieniony skład. Włodarzom klubu udało się jednak zatrzymać kluczowych zawodników, między innymi dwóch libero (Żurka i Zwiech), Daniela Plińskiego, Pawła Woickiego czy Jana Hadravę. Nie obyło się jednak bez rozstań i w miejsce między innymi Wojciecha Włodarczyka czy Aleksandra Śliwki, ściągnięto nowych graczy. „Jestem zadowolony ze składu, który zbudowaliśmy. Pierwszą rzeczą, jaka była dla nas najważniejsza, to utrzymanie siatkarzy, którzy tworzyli zespół w poprzednim sezonie. Jeśli chodzi o nowych zawodników, to wszyscy wiemy, że nie dysponujemy zbyt dużym budżetem, aby móc zakontraktować znanych siatkarzy. Znaleźliśmy bardzo interesujących zawodników i cieszę się, że w przyszłym sezonie będą grać właśnie u nas” – mówi szkoleniowiec olsztyńskiego klubu, Roberto Santilli. Trener nie ukrywa również, że jest zadowolony z nowych graczy, których udało się pozyskać. „Łatwiej było mi zbudować skład, kiedy wiedziałem, ilu będę miał zawodników, którzy zostali na kolejny rok. Cieszę się również, że każdy z nowych zawodników chciał grać w Olsztynie, aby móc dalej rozwijać swoje umiejętności” – dodał Włoch.

 

 

Zagrać jak najlepiej 

 

Nowi zawodnicy Indykpolu AZS-u Olsztyn chcą pokazać się z jak najlepszej strony i pokazać, że nie znaleźli się w składzie przez przypadek. Zdaniem szkoleniowca to właśnie to będzie dużym plusem nowego zespołu. „Chcemy, aby to był dobry sezon dla naszej drużyny oraz sprawiać radość kibicom, by dopingowali nas w każdym meczu” – mówi Włoch. Przygotowania do rozgrywek nie będą jednak łatwe, ponieważ chwilę wcześniej odbędą się mistrzostwa Europy i wielu zawodników będzie brało udział w przygotowaniach do nich. „Wszystkie dobre drużyn mają w swoich szeregach zawodników, którzy będą uczestniczyć w Mistrzostwach Europy. Choć będziemy mieli mało czasu, od momentu kiedy do nas przyjadą, do startu ligi, to uważam, że nie będzie to dla nas zbyt dużym problemem. Mamy bardzo dobry zespół i moim celem jest, aby każdy z zawodników uzupełniał się na boisku, tworząc przy tym bardzo dobrą atmosferę” – powiedział Roberto Santilli, kończąc swoją wypowiedź pozytywnym akcentem: „Wierzę, że będziemy w stanie poprawić pozycję, którą drużyna osiągnęła w poprzednim sezonie”.

 

 

 

Źródło: indykpolazs.pl