Nicholas Hoag zostaje we Włoszech. Kanadyjczyk zagra w Diatec Trentino

Kanadyjski gracz, Nicholas Hoag zdecydował się pozostać w Serie A na kolejny rok. Wybór 25-letniego zawodnika tym razem padł na Diatec Trentino, które chce walczyć o medale zarówno w lidze, jak i w europejskich pucharach. Hoag będzie drugim Kanadyjczykiem w historii reprezentującym barwy klubu z Trydentu.

 

Kolejny rok w Serie A

 

Nicholas Hoag swoją karierę zawodniczą rozpoczynał we Francji, gdzie bronił barw klubów występujących w Ligue A. W latach 2013-2015 Kanadyjczyk grał w Tours VB, a następnie przeniósł się do Paris Volley, gdzie spędził jeden sezon. Kolejnym krokiem w karierze przyjmującego była włoska Serie A, w której zdecydował się na podpisanie kontraktu z zespołem Powervolley Milano. W barwach klubu z Mediolanu Hoag wywalczył 303 punkty, zmagając się również z problemami zdrowotnymi. W obecnym sezonie reprezentacyjnym Nicholas Hoag znalazł się w kadrze Kanady, w której występuje jako atakujący. Siatkarz z zespołem w dopiero co zakończonej Lidze Światowej wywalczył brązowy medal, co dla Kanadyjczyków jest ogromnym sukcesem. „Znam i śledzę karierę Nicholasa od kiedy był dzieckiem, ponieważ od dawna przyjaźnię się z jego ojcem Glennem. Widziałem jak dojrzewał przez te wszystkie lata. Zawsze był utalentowany i perspektywiczny, z uderzeniem na wysokim poziomie. Podczas swojego ostatniego sezonu we Francji poprowadził zespół do mistrzostwa kraju. Jego pierwszy sezon we Włoszech nie był udany, również z powodu jego problemów fizycznych. Mimo to posiada doskonałe warunki w ofensywie oraz grze w drugiej linii. Będziemy razem pracować żeby był bardziej kompletnym zawodnikiem” – mówi o swoim nowym nabytku Angelo Lorenzetii.

 

 

Coraz mniej niewiadomych 

 

Włodarze Diatec Trentino są już coraz bliżej skompletowania składu na następne rozgrywki ligowe. Oprócz Nicholasa Hoaga do zespołu dołączyli również inni obcokrajowcy: Jan Kozamernik, Aidan Zingel, Renee Teppan i Eder Carbonera. Na rozegraniu w klubie pozostał Simone Giannelli, a za przyjęcie odpowiadać będą Filippo Lanza i Oreste Cavuto. Na atak zakontraktowano Lucę Vettoriego, o czym przeczytacie TUTAJ. Oprócz tych graczy w składzie na kolejne rozgrywki znaleźli się również: Matthew Chiappa i Daniele De Pandis. Włodarze Diatec Trentino zapowiadają jednak, że nie jest to jeszcze koniec wzmocnień klubu.

 

 

Źródło: trentinovolley.it/opracowanie własne