Marcin Wika zostaje w ESPADONIE Szczecin

Marcin Wika to trzeci siatkarz, który zdecydował się na pozostanie w Szczecinie i przedłużył kontrakt z klubem. W sezonie 2016/2017 doświadczony przyjmujący był ważną postacią w drużynie Michała Gogola. Były reprezentant Polski wystąpił w dwudziestu pięciu spotkaniach i miał duży wpływ w wywalczenie przez zespół dwunastej lokaty.

 

Wika zostaje na pokładzie

 

Marcin Wika do zespołu ze Szczecina dołączył przed sezonem 2016/2017 i był ważnym ogniwem. Przyjmujący zagrał w dwudziestu pięciu spotkaniach, w których zdobył sto siedemdziesiąt pięć punktów w tym jedenaście bezpośrednio z zagrywki, czternaście blokiem i sto pięćdziesiąt atakiem. Wika miał duży wkład w wywalczenie przez drużynę dwunastego miejsca na zakończenie sezonu, a w drugiej części sezonu stanowił o sile zespołu. Marcin Wika po zakończeniu rozgrywek zdecydował się na pozostanie w Szczecinie i podobnie, jak w ubiegłym roku występował będzie z numerem trzynaście.

 

Przypomnijmy, że Marcin Wika to 33-krotny reprezentant Polski. Wraz z reprezentacją wygrał w 2008 roku memoriał Huberta Jerzego Wagnera, gdzie został wybrany najlepszym przyjmującym turnieju. Ma on na swoim koncie mistrzostwo kraju wywalczone z Jastrzębskim Węglem (2004), dwa srebrne medale, które zdobył z częstochowskim zespołem (2006, 2008), wicemistrzostwo Polski i brązowy krążek, które dopisał do swojej kolekcji grając w Asseco Resovii Rzeszów. Warto dodać, że Marcin Wika to także mistrz Szwajcarii z 2015 roku.

 

 

Skład prawie skompletowany

 

W przyszłym sezonie w szczecińskim zespole będziemy mogli oglądać mieszankę doświadczenia z młodością. Klub rozstał się z Maciejem Wołoszem, Michalem Sladeckiem, Danailem Milushevem, Bartoszem Cedzyńskim, Michałem Kozłowskim oraz Dominikiem Depowskim i Łukaszem Perłowskim, którzy postanowili wrócić do Asseco Resovii Rzeszów. W ich miejsce zakontraktowani zostali tacy zawodnicy jak Eemi Tervaportti, Mateusz Malinowski, Marcin Jaskuła, Adrian Kacperkiewicz, Tomasz Kowalski, Jeffrey Menzel oraz Justin Duff, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Ponadto klub przedłużył umowę z Bartłomiejem Kluthem, Januszem Gałązką i Marcinem Wiką.

 

O nowym kontrakcie Janusza Gałązki pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: Informacja prasowa