Gordon Perrin: „Jestem podekscytowany tym, żeby zobaczyć, jak daleko możemy zajść”

Reprezentacja Kanady w tej edycji Ligi Światowej odniosła historyczny sukces, zdobywając brązowy medal tych rozgrywek. Kanadyjczycy pod wodzą nowego szkoleniowca, Stéphane Antigi bardzo dobrze rozpoczęli cykl olimpijski i nie mają zamiaru zwalniać tempa, a kolejne zwycięstwa będą ich napędzać do jeszcze cięższej pracy. 

 

Historia rodzi się na naszych oczach

 

Reprezentacja Kanady udanie rozpoczęła sezon 2017, pod wodzą nowego szkoleniowca zdobywając historyczny brązowy medal Ligi Światowej. Każdy z zawodników znacząco przyczynił się do odniesionego sukcesu, dokładając do niego swoją cegiełkę, która ostatecznie przyniosła Kanadyjczykom medal. W meczu decydującym o zajęciu trzeciego miejsca kluczową rolę odegrał Ryley Barnes, który kończył ważne piłki i doskonale spisywał się w obronie, zdobywając dla zespołu 11 punktów. Najwięcej „oczek” dołożył John Gordon Perrin – 13, a tylko o jedno mniej mieli Sharone Vernon-Evans i Graham Vigrass. „Jestem bardzo wdzięczny każdemu, kto pomógł nam przejść tą drogę, wielu zawodników poświęciło bardzo dużo dla tego zespołu. Jestem wdzięczny i jednocześnie bardzo szczęśliwy z powodu zawodników, że mogli nabierać doświadczenia, mogli dojrzewać w tej grupie bardzo dobrych graczy i wiele czerpać z ich doświadczenia. Mam nadzieję, że to pomoże im wiele osiągnąć w przyszłości” – powiedział po wywalczeniu brązowego medalu kapitan Kanadyjczyków John Gordon Perrin. Przyjmujący reprezentacji Kanady zaznaczył również, że jego drużyna stale się rozwija i co sezon osiąga nowe cele. Każdego roku osiągamy coś nowego, byliśmy na ubiegłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, cztery lata temu zajęliśmy piąte miejsce w Lidze Światowej. Jestem podekscytowany tym, żeby zobaczyć to, jak daleko możemy zajść” – zakończył John Gordon Perrin.

 

 

Najważniejsze jest zakończenie 

 

Szkoleniowiec reprezentacji Kanady nie ukrywał, że początek spotkania z Amerykanami nie należał do najlepszych w wykonaniu jego podopiecznych. Najważniejsze jednak było zakończenie, gdy po wprowadzeniu zmian w wyjściowej szóstce Kanadyjczycy wygrali spotkanie i zdobyli brązowy medal. „Nie zaczęliśmy dobrze, zrobiliśmy wiele błędów, ale każdy dołożył cegiełkę do tego zwycięstwa, każdy odegrał swoją rolę. To jest wspaniałe osiągnięcie dla Kanady, jesteśmy bardzo szczęśliwi i to będzie dźwignia dla siatkówki w tym kraju” – powiedział po spotkaniu z Amerykanami Stéphane Antiga. Trener wyjaśnił również, jakie znaczenie będzie miało wywalczenie medalu dla jego zawodników. Teraz jest czas na przerwę, ale oczywiście ten wynik będzie motywacją do kontynuowania ciężkiej pracy. Naszym celem jest stawać się coraz lepszym zespołem i rozwijać zawodników jak to tylko możliwe” – zakończył Stéphane Antiga.

 

 

 

Źródło: fivb.org/opracowanie własne