Jurij Gladyr kolejnym graczem opuszczającym Bełchatów. Siatkarz zagra w Turcji

Ukraiński środkowy z polskim paszportem, Jurij Gladyr, po zakończeniu przygody z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle dołączył do PGE Skry Bełchatów, z którą wywalczył wicemistrzostwo Polski. Po wygaśnięciu rocznego kontraktu zawodnik postanowił rozstać się z bełchatowianami i przenieść się do Fenerbahcs Stambuł. 

 

Czas na nowe wyzwania

 

Jurij Gladyr karierę zawodową rozpoczynał jeszcze na Ukrainie, w latach 2004-2006 występując w zespole Azot Czerkasy. Następnie środkowy przeniósł się do Lokomotivu Kijów, gdzie grał do 2008 roku. Kolejnym przystankiem w karierze siatkarza była Polska, gdzie pierwszy kontrakt w sezonie 2008/2009 podpisał z AZS-em Politechniką Warszawską. Po roku gry w stolicy kraju Ukrainiec postanowił postawić przed sobą większe wyzwanie i dołączył do klubu z Kędzierzyna-Koźla. Na Opolszczyźnie Glady występował w latach 2009-2016, kiedy to z powodu limitu obcokrajowców i braku szans na grę, musiał poszukać sobie nowego klubu. W barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Ukrainiec w 2011 roku wywalczył srebrny medal Pucharu CEV, a następnie o wicemistrzostwo kraju. W 2012 dorobek Jurija Gladyra powiększył się o brąz mistrzostw Polski, a potem, rok później o srebro. Na kolejny medal środkowy musiał poczekać do 2014, kiedy to ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobyła Puchar Polski. W sezonie 2015/2016 kędzierzynianie zdobyli mistrzostwo Polski. Po zakończeniu tych rozgrywek Jurij Gladyr opuścił szeregi opolskiego klubu i dołączył do PGE Skry Bełchatów. W bełchatowskich barwach środkowy wywalczył wicemistrzostwo Polski w sezonie 2016/2017. Po wygaśnięciu kontraktu Jurij Gladyr ponownie zmieni barwy barwy klubowe i tym razem zagra w tureckim Fenerbahce Stambuł.

 

 

Będzie przebudowa 

 

W PGE Skrze Bełchatów zajdzie kilka zmian w porównaniu z minionymi rozgrywkami. Przede wszystkim na zakończenie kariery zawodniczej zdecydował się Michał Winiarski. Legenda bełchatowskiego klubu przez ostatnie miesiące zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi, które przyspieszyły tą trudną decyzję, a teraz na Winiarskiego czeka nowa rola, o której przeczytacie TUTAJ. Z PGE Skrą pożegnał się również Mariusz Marcyniak, który spędził w Bełchatowie dwa lata. Na przejście do innego klubu zdecydował się Artur Szalpuk, który teraz będzie bronił barw LOTOSU Trefla Gdańsk, a do ligi tureckiej przeniósł się Bartosz Kurek. Z PGE Skrą Bełchatów rozstali się również trener Philippe Blain oraz rozgrywający Nicolas Uriarte.

 

 

 

Źródło: informacja własna