Rosjanie odkrywają karty przed Memoriałem Wagnera

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera jest turniejem szanowanym i lubianym na arenie międzynarodowej, a o udział w nim walczą najlepsze reprezentacje świata. W tym roku jednym z gości będą Rosjanie, którzy w zawodach wystąpią nie po raz pierwszy. Teraz wiadomo już, że przyjadą do Polski w najmocniejszym składzie, a o miejsce w wąskiej kadrze walczyć będzie 23 zawodników. 

 

Szereg zmian 

 

Reprezentacja Rosji w tym sezonie przechodzi poważne zmiany, a szkoleniowiec kadry stara się rotować składem, szukając najlepszych opcji. W Lidze Światowej szansę dostali młodzi zawodnicy, głównie dopiero stawiający swoje pierwsze kroki w seniorach. Sytuacja jednak ulegnie zmianie przed Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera, a następnie mistrzostwami Europy. Szkoleniowiec Rosjan szykuje bowiem wielkie powroty do reprezentacji. Do kadry mają wrócić największe gwiazdy rosyjskiej siatkówki, jak Sergey Grankin, Artem Volvich, Aleksander Markin, Jurij Berezhko czy Maxim Mikhailov, których ostatnio nie mogliśmy oglądać w barwach Sbornej. Ze składu zgłoszonego do FIVB Ligi Światowej na Memoriał Wagnera zostało zaledwie dziesięciu zawodników.

 

Sprawdź terminarz Memoriału Wagnera 

 

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera po raz kolejny będzie dla zespołów testem formy, tym razem przed mistrzostwami Europy rozgrywanymi w Polsce. Rosjanie podobnie jak w poprzednich latach są stawiani w roli faworytów, mimo że w tym roku zmagają się ze sporymi problemami. Jednego jednak możemy być pewni, kibice zgromadzeni w krakowskiej Tauron Arenie będą świadkami widowiska na najwyższym poziomie. Organizatorzy zadbali również o to, by nie jedynie zmagania sportowe angażowały fanów siatkówki, w związku z czym przygotowano szereg atrakcji czekających na kibiców, o których więcej przeczytacie TUTAJ.

 

 

Szeroki skład Rosjan na XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera:

Rozgrywający: Alexander Butko, Sergey Grankin, Igor Kolodinsky, Sergey Antipkin

Atakujący: Maxim Mikhaylov, Victor Poletaev, Anton Botin

Przyjmujący: Alexander Markin, Egor Kliuka, Dmitry Volkov, Yury Berezhko, Maxim Zhigalov

Środkowi: Artem Volvich, Andrey Ashchev, Alexey Ostapenko, Ilia Vlasov, Ilyas Kurkaev, Vadym Likhosherstov, Dmitry Shcherbinin

Libero: Artem Ermakov, Roman Martynyuk, Artem Zelenkov

 

 

Źródło: Fundacja Wagnera