Kanada w półfinale. John Gordon Perrin: „Teraz będziemy walczyć o medal”

Reprezentacja Kanady po przegranej w pierwszym meczu Final Six, w drugim spisała się doskonale, w trzech setach pokonując Rosjan i zapewniając sobie awans do półfinału. Podopieczni Stephane’a Antigi nie ukrywają swojej radości z tak dużego sukcesu i nie mają zamiaru spoczywać na laurach, zapowiadając walkę o medal.

 

Zasłużony awans 

 

Reprezentacja Kanady jest nową drużyną w pierwszej dywizji Ligi Światowej i już zapisała się w historii siatkówki, zapewniając sobie najpierw awans do Final Six, a następnie do półfinału. Podopiecznych Stephane’a Antigi do tego rezultatu poprowadzili Sharone Vernon-Evans z dorobkiem 14 punktów oraz John Gordon Perrin i Stephen Maar (po 12 „oczek”). „Naszym celem na Final Six było wejście do półfinałów i to zrobiliśmy. Oczywiście bardzo się z tego cieszymy. Teraz będziemy walczyć o medal, podobnie jak każdy w takiej sytuacji. To było bardzo miłe grać przy publiczności, która była dzisiaj po naszej stronie. Chcielibyśmy podziękować wszystkim tym kibicom” – powiedział po spotkaniu John Gordon Perrin, nie kryjąc swojej radości z wywalczonego awansu. Szkoleniowiec Kanadyjczyków był mniej entuzjastyczny w ocenie gry swoich podopiecznych. Jesteśmy zadowoleni z wywalczenia awansu do półfinału, również dlatego, że to nie była nasza najlepsza gra. W pierwszym meczu zrobiliśmy więcej błędów, a dzisiaj zagraliśmy ogólnie dobrą siatkówkę. Byliśmy w stanie wytrzymać trudne momenty w pierwszych dwóch setach i potrafiliśmy utrzymać przewagę. Mieliśmy na uwadze również to, że taki wynik stawia nas w bardzo dobrej sytuacji, bez patrzenia na to, co dzieje się za nami, więc jesteśmy bardzo szczęśliwi” – skomentował Stéphane Antiga.

 

Przypomnij sobie przebieg meczu Kanada – Rosja

 

 

Za dużo błędów 

 

Reprezentacja Rosji miała swoje szanse na wygraną, szczególnie w pierwszych dwóch setach spotkania, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. „Pierwsze dwa sety zagraliśmy na podobnym poziomie, co Kanada i mogliśmy wygrać jednego z nich, a może nawet obydwa. Niestety nie zrobiliśmy tego i w trzecim secie straciliśmy skupienie, a potem nie mogliśmy wejść na poziom oczekiwany od Rosjan” – podsumował spotkanie z Kanadyjczykami szkoleniowiec reprezentacji Rosji, Sergey Shliapnikov. Kapitan Rosjan nie ukrywał swojego rozczarowanie nie tyle wynikiem, co postawą swojej drużyny. „Cały zespół ponosi odpowiedzialność za tę porażkę, zrobiliśmy za wiele błędów i to jest rzecz, nad którą musimy pracować jeśli chcemy wygrać nadchodzące mecze” – zakończył Dmitry Kovalev. Rosjanie jednak nadal mają szansę na awans do półfinału, potrzebują do tego wygranej z reprezentacją Brazylii.

 

 

 

Źródło: fivb.org/opracowanie własne