Trzy męskie pary zagrają w mistrzostwach świata w Wiedniu

W tegorocznych mistrzostwach świata w siatkówce plażowej zagrają trzy męskie polskie pary. Do Wiednia pojadą Michał Bryl i Grzegorz Fijałek, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak. Turniej w Austrii będzie rozgrywany w dniach 28 lipca – 6 sierpnia, a do rywalizacji stanie 48 par z całego świata. 

 

W tegorocznych mistrzostwach świata zaprezentują się trzy męskie polskie pary, które poznały już swoich rywali w walce o trofeum. Najwyżej rozstawieni zostali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy z dorobkiem 2690 punktów uplasowali się na siódmej lokacie. Na piętnastym miejscu znaleźli się Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy wspólnie zgromadzili 2340 „oczek”. O wiele niżej, bo na 27. lokacie znaleźli się Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak, którzy na swoim koncie mają 1644 punkty.

 

Podczas mistrzostw świata w Hadze na najwyższym stopniu podium stanęli Alison Cerutti i Bruno Oscar Schmidt, a za nimi uplasowali się Reinder Nummerdor/Christiaan Varenhorst i Pedro Solberg/Evandro Gonçalves Oliveira. W 2015 roku w turnieju brały udział dwa polskie duety i na pewno nie mogą zaliczyć go do udanych. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zakończyli swój udział w mistrzostwach świata na pierwszej rundzie. Do turnieju nie zakwalifikowali się natomiast Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. W tym roku Polacy liczą na o wiele lepsze wyniki.

 

 

 

Źródło: vienna2017.fivb.com/opracowanie własne