MŚ Juniorów: Niepokonani Polacy sięgnęli po złoto!

Reprezentacja Polski juniorów pod wodzą Sebastiana Pawlika w meczu finałowym mistrzostw świata gładko i szybko pokonała drużynę z Kuby 3:0. Polacy na turnieju rozgrywanym w Brnie nie przegrali żadnego spotkania i zasłużenie stanęli na najwyższym stopniu podium, czym potwierdzili dominację w swojej kategorii wiekowej. 

 

Kubańczycy rozpoczęli od autowego ataku, ale szybko na tablicy wyników pojawił się remis 3:3. Reprezentacja Kuby dwukrotnie zablokowała atak polskich zawodników (5:3). Biało-czerwoni jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną wyrównali (7:7). Kubański zespół po dobrym fragmencie gry znowu popełnił błąd w ataku, co dała dwupunktową przewagę Polakom (11:9). Na drugiej regulaminowej pauzie reprezentacja Polski miała na koncie dwa „oczka” więcej od rywala. Po wznowieniu gry dobrą zagrywką popisał się Jakub Kochanowski i przewaga polskiego zespołu urosła do czterech punktów (18:14). W końcówce Bartosz Kwolek zapunktował z zagrywki (22:16) i biało-czerwoni byli coraz bliżej wygrania pierwszej partii (24:19). Seta zakończyła autowa zagrywka Kubańczyka (20:25).

 

Polacy rozpoczęli kolejna odsłonę od prowadzenia 2:0, by po chwili zwiększyć przewagę (6:1). Po stronie Kubańczyków mnożyły się błędy własne (2:7), po ich zepsutej zagrywce zespoły udały się na pierwszą regulaminową przerwą przy stanie 8:4 dla reprezentacji Polski. Jakub Kochanowski potwierdził wysoką dyspozycję, posłał trzy asy serwisowe (13:5). Biało-czerwoni grali jak natchnieni, wychodziły im wszystkie zagrania, a Kubańczycy coraz bardziej gubili się w swojej grze (16:6). Rozpędzeni polscy siatkarze każdą kolejną akcję zamieniali na punkt (21:7). Biało-czerwoni wygrali drugiego seta do 10.

 

Polski zespół także kolejnego seta zaczął mocno (3:1) i cały czas utrzymywał to prowadzenie (9:7). Reprezentanci Polski ponownie zapunktowali zagrywką (11:8). Podopieczni Sebastiana Pawlika dominowali nad rywalem w każdym elemencie (14:9). Kubańczycy próbowali odrobić straty, ale ciężko było im przedrzeć się przez polski blok (11:16), a polscy siatkarze pewnie zmierzali po zwycięstwo i złoty medal (18:13). W końcówce znowu na zagrywce zapunktował Bartosz Kwolek (20:13). Po błędzie kubańskiego zespołu Polacy na swoje konto zapisali 23 punkt, by po chwili cieszyć się ze zwycięstwa i złotego medalu mistrzostw świata.

 

 

Kuba – Polska 0:3 (20:25, 10:25, 18:25)

 

Składy zespołów:

 

Reprezentacja Kuby: Jose Israel Masso Alvarez, Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez, Javier Octavio Concepcion Rojas, Miguel David Gutierrez Suarez, Adrian Eduardo Goide Arredondo, Miguel Angel Lopez Castro, Lionnis Salazar Rubiera (libero) oraz Marlon Yang Herrera

 

Reprezentacja Polski: Jakub Kochanowski, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Norbert Huber, Łukasz Kozub, Jakub Ziobrowski, Mateusz Masłowski (libero)

 

 

 

Źródło: informacja własna