Czas na Rumunię. Paweł Adamajtis zagra w Volei Municipal Zalau

Były siatkarz AZS-u Częstochowa, a następnie Powervolley Milano zdecydował się na kolejną zmianę klubu. Wybór polskiego atakującego padł na ligę rumuńską, gdzie dołączył do Volei Municipal Zalau. Siatkarz podpisał z zespołem roczny kontrakt i będzie miał okazję występować z drużyną w Pucharze Challenge. 

 

Czas podbić zagranicę

 

Paweł Adamajtis do sezonu 2016/2017 występował tylko w polskich klubach, w przerwach między rozgrywkami rekreacyjnie grając w turniejach siatkówki plażowej. Atakujący karierę rozpoczynał w 2009 roku w Energetku Jaworzno, w którym szlifował umiejętności do 2012 roku. Kolejnym krokiem w karierze zawodnika była AZS Politechnika Warszawska, której barw bronił przez dwa sezony. Następnie Paweł Adamajtis zdecydował się na przenosiny do Indykpolu AZS-u Olsztyn, gdzie również grał przez dwa lata. W 2016 roku atakujący podpisał kontrakt z AZS-em Częstochowa, który zapowiadał, że chce wrócić do grona najlepszych zespołów w Polsce. Na zapowiedziach się jednak skończyło i częstochowianie prowadzeni przez Michała Bąkiewicza prezentowali się poniżej jakichkolwiek oczekiwań. W związku z tym po osiemnastej kolejce spotkań Paweł Adamajtis rozwiązał kontrakt z AZS-em Częstochowa i zdecydował się na przenosiny do Włoch. W PlusLidze siatkarz wystąpił w 51 setach, podczas których wywalczył 185 punktów. Postawę atakującego docenili włodarze Powervolley Revivre Milano, którzy znajdując się w trudnej sytuacji sięgnęli po Polaka. Podczas występów w Serie A Paweł Adamajtis wystąpił w 21 setach, zdobywając 87 punktów. Po zakończeniu sezonu 2016/2017 z włoskim klubem siatkarz grał w katarskim Al Shamal, a teraz postanowił przenieść się do ligi rumuńskiej, w której będzie reprezentował Voleu Municipal Zalau w rozgrywkach krajowych oraz Pucharze Challenge.

 

Przypomnij sobie, co pisaliśmy o innych transferach do ligi rumuńskiej

 

 

Podbić Rumunię i Europę 

 

Volei Municipal Zalau w nadchodzących rozgrywkach chce wygrać wszystko nie tylko w rodzimej lidze, ale również w europejskich pucharach. Rumuński klub będzie występował w Pucharze Challenge, a w dobrym występie ma pomóc między innymi polski atakujący Paweł Adamajtis. Oprócz niego do drużyny dołączył również bułgarski rozgrywający Dobromir Dimitrov, który nabierał doświadczenia między innymi w Sir Safety Perugii oraz irańskim Arman Ardakan.

 

 

Źródło: voleizalau.ro/opracowanie własne