Kolejni dwaj Polacy w SK Posojilnicy Aich/Dob

Kolejni dwaj polscy zawodnicy zdecydowali się na wybranie oferty SK Posojilnicy Aich/Dob. Atakujący Jan Król zostaje w lidze austriackiej na następny sezon, wcześniej bowiem reprezentował barwy Hypo Tyrolu Insbruck. Dla przyjmującego Łukasza Wiese pobyt w Austrii będzie pierwszą zagraniczną przygodą z ligą zagraniczną. 

 

Czas na nowe wyzwanie 

 

Łukasz Wiese do tej pory występował tylko w polskich klubach, większość dotychczasowej kariery spędzając w Bydgoszczy. W seniorskich rozgrywkach zawodnik w sezonie 2012/2013 dołączył do Delecty Bydgoszcz, a następnie przez dwa lata w Transferze, a potem w Łuczniczce grał dla bydgoszczan na plusligowych boiskach. Kolejnym etapem w karierze przyjmującego byli Cerrad Czarni Radom, z którymi sezon 2016/2017 zakończył na siódmym miejscu. Łukasz Wiese w ciągu ostatniego roku nie mógł pokazać pełni swoich możliwości, ponieważ uniemożliwiła mu to kontuzja, której nabawił się w lutym. W minionych rozgrywkach przyjmujący pojawił się na boisku w 37 setach, zdobywając dla Cerrad Czarnych Radom 38 punktów, w tym cztery zagrywką. Teraz siatkarz zdecydował się nie tylko na zmianę klubu, ale również ligi. W kolejnym sezonie Łukasz Wiese będzie grał dla austriackiej SK Posojilnicy Aich/Dob. „Rocznym kontraktem związałem się z austriackim zespołem SK Posojilnica Aich/ Dob. Kontuzja kciuka i ławka jednak trochę utrudniła moją sytuacje, dlatego zdecydowałem się na taki kierunek. Przede mną dużo grania, gdzie do samej ligi dochodzą europejskie rozgrywki i puchar MEVZA. Uważam że to będzie ciekawy sprawdzian” – mówi Wiese.

 

 

Nadal w Austrii

 

Na kolejny rok w lidze austrackiej zdecydował się Jan Król, który zamienia Hypo Tyrol Insbruck na SK Posojilnicę Aich/Dob. Do tej pory zawodnik miał okazję występować również w polskiej i niemieckiej lidze. Ostatnim rodzimym klubem atakującego był GKS Katowice, występujący wtedy jeszcze w pierwszej lidze. Wcześniej Jan Król grał między innymi dla MKS-u Banimexu Będzin, Farta Kielce czy AZS Politechniki Warszawskiej. Teraz drugi sezon z rzędu siatkarz będzie występował w Austrii, dołączając do zespołu popularnego wśród Polaków. Oprócz niego i Łukasza Wiese w klubie będą grali Paweł Stysiał i Wiktor Siewierski, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

„Obydwaj gracze to bardzo silni gracze, którzy będą prowadzić młodych siatkarzy Aich/Dob w nowym zespole. Mamy mocny skład, który może rywalizować o mistrzostwo w rodzimej lidze i na arenie międzynarodowej. Teraz poszukujemy jeszcze 2-3 młodych i ambitnych Austriaków chcących coś osiągnąć w siatkówce” – mówi dyrektor sportowy Martin Micheu. Nowa drużyna polskich zawodników w rozgrywkach ligowych 2017/2018 po raz kolejny wystąpi w Lidze Mistrzów, rozpoczynając swój udział w turnieju od kwalifikacji.

 

 

 

Źródło: aich-dob.at/opracowanie własne