Patryk Strzeżek zostaje w Jastrzębskim Węglu

Kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się na przedłużenie umowy z brązowym medalistą poprzedniego sezonu PlusLigi jest Patryk Strzeżek. Kapitan Jastrzębskiego Węgla podpisał z klubem nową umowę na mocy której jeszcze przez rok będziemy go oglądać w drużynie prowadzonej przez trenera Marka Lebedewa.

 

Kapitan zostaje na pokładzie

 

Patryk Strzeżek trafił do Jastrzębskiego Węgla przed dwoma sezonami. Pochodzi z Warszawy. Swoją siatkarską przygodę zaczynał w stołecznym MOS-ie Wola. Grał w młodzieżowych reprezentacjach Polski kadetów i juniorów. Po ukończeniu wieku juniora trafił do Asseco Resovii Rzeszów. Z klubem tym wywalczył w 2009 roku srebrny medal mistrzostw Polski. Następnie grał w klubach pierwszoligowych: MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF (jeden sezon) oraz Joker Piła (dwa sezony). Później wyjechał za granicę i przez dwa lata występował w belgijskim zespole VBC Waremme. W sezonie 2012/2013 był najlepiej punktującym zawodnikiem belgijskiej ligi. Jego ostatnim klubem w Polsce przed przejściem do Jastrzębskiego Węgla był AZS Politechnika Warszawska.

 

W minionym sezonie Patryk Strzeżek był ważną postacią w drużynie Marka Lebedewa i miał duży wkład w wywalczenie przez zespół brązowego medalu mistrzostw Polski. Kapitan Jastrzębskiego Węgla zagrał w pięćdziesięciu dziewięciu setach, zdobywając w nich sto dwadzieścia trzy punkty w tym jedenaście bezpośrednio z zagrywki, trzynaście blokiem i dziewięćdziesiąt dziewięć atakiem. Po ostatnim udanym sezonie w wykonaniu zespołu z Jastrzębia-Zdroju na przedłużenie kontraktu z klubem zdecydowała się większość zawodników, a kolejnym z nich jest Patryk Strzeżek. „Patryk jest od dwóch lat bardzo ważną częścią naszej drużyny. W tym czasie miał wiele okazji, by wejść na boisko i zawsze jego obecność na parkiecie umożliwiała utrzymanie naszego poziomu. Ale największy wpływ na zespół miała jego osobowość, etyka pracy, przykład, który dawał oraz zdolności przywódcze. Był świetnym kapitanem w ostatnim sezonie i bardzo się cieszę, że nadal będziemy go mieli „na pokładzie” w obliczu wyzwań, jakie stoją przed nami w nadchodzącym sezonie” – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla. Również prezes klubu nie kryje swojej radości, spowodowanej faktem, że udało się dojść do porozumienia z kolejnym zawodnikiem. „Wyrażam zadowolenie z faktu, że Patryk pozostał w drużynie. W ubiegłym sezonie z dobrym skutkiem pełnił rolę kapitana zespołu. Pomagał drużynie w trudnych momentach i stanowił mentalną „podporę” dla nowobudowanej ekipy” – uważa Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

Aktualnie Patryk Strzeżek wraz z Mateuszem Przybyłą przemierza świat autostopem, by dotrzeć do Bombaju i pomóc niepełnosprawnemu Kacprowi z Żor.

 

Szczegółowe informacje na temat akcji możecie uzyskać TUTAJ.

 

 

 

Źródło: http://www.jastrzebskiwegiel.pl/informacja własna