Nowe wyzwanie Michała Winiarskiego. Były przyjmujący zostaje w PGE Skrze

Michał Winiarski przed końcem minionego sezonu PlusLigi zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej w związku z kolejnymi kontuzjami, z którymi musiał się borykać. Były przyjmujący pozostanie jednak w PGE Skrze Bełchatów i będzie przyzwyczajał się do nowej roli, Winiarski został bowiem drugim trenerem. 

 

Coś się kończy…

 

Michał Winiarski większość swojej kariery zawodniczej spędził grając w polskich klubach. Przyjmujący pierwsze kroki stawiał w Chemiku Bydgoszcz, a następnie szlifował umiejętności w SMS-ie Spała. W 2002 roku siatkarz dołączył do AZS-u Częstochowa, w tamtym czasie jednego z najlepszych klubów w Polsce, z którym wywalczył srebro i dwa brązowe medale mistrzostw kraju. W 2005 roku Michał Winiarski przeniósł się do BOT Skry Bełchatów, z którą zdobył mistrzostwo i Puchar Polski, a następnie na trzy lata przeniósł się do włoskiej Serie A. Z zespołem Diatec Trentino przyjmujący wywalczył mistrzostwo i wicemistrzostwo Włoch oraz wygrał Ligę Mistrzów. W 2009 roku Michał Winiarski zdecydował się na powrót do ojczyzny, ponownie dołączając do klubu z Bełchatowa, z którym wywalczył dwa mistrzostwa oraz wicemistrzostwo Polski, a także dwa Puchary Polski, dokładając do tego srebrny i brązowy medal Ligi Mistrzów. Rozgrywki 2013/2014 polski przyjmujący spędził w Fakiele Nowy Urengoj, a następnie po raz kolejny wrócił do PGE Skry Bełchatów. Z bełchatowianami Michał Winiarski zdobył dwa brązowe krążki i jeden srebrny PlusLigi, Puchar oraz Superpuchar Polski. Na koncie zawodnika są również sukcesy w Klubowych Mistrzostwach Świata. W sezonie 2016/2017 Michał Winiarski borykał się z wieloma problemami zdrowotnymi, które praktycznie uniemożliwiały mu występy na boisku. Przyjmujący zdając sobie sprawę z tego, że kontuzje uniemożliwiają mu wypracowanie wysokiej formy, a z biegiem czasu zagrażają jego zdrowiu, zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej.

 

 

…coś się zaczyna

 

Koniec kariery zawodniczej nie oznacza dla Michała Winiarskiego rozstania z siatkówką. Były przyjmujący zostanie w PGE Skrze Bełchatów, gdzie będzie pełnił nową rolę, asystenta pierwszego trenera. Winiarski na tym stanowisku zastąpił Krzysztofa Stelmacha, który żegna się z bełchatowskim klubem. Były przyjmujący doświadczenia w nowej roli będzie nabierał pracując z Roberto Piazzą, który od nadchodzącego sezonu będzie szkoleniowcem PGE Skry Bełchatów.

 

 

 

Źródło: skra.pl/opracowanie własne